F1.sk F1.sk

Mercedes prezradil, prečo bol Hamilton v americkej kvalifikácii taký slabý
zdroj: TASR

Mercedes prezradil, prečo bol Hamilton v americkej kvalifikácii taký slabý

Lewis Hamilton obsadil v kvalifikácii na Veľkú cenu USA až piate miesto. Bol nezvyčajne pomalý, čomu sa fanúšikovia čudovali, veď predsa išlo o jeden z jeho najlepších okruhov. Po niekoľkých dňoch nám to Mercedes objasnil.

"Stalo sa to počas prvého ostrého kola," uviedol hlavný stratég Mercedesu James Vowles v publikovanom videu. "Pod pravou rukou má malú otočnú klapku, ktorá upravuje motorové brzdenie."

"Zvyčajne má na sebe aj kryt, ale stalo sa to, že kryt bol náhodou zrazený dole. Nuž a ako prechádzal kolom, tak vždy, keď točil volantom, v súvislosti s tým menil aj nastavenie motorového brzdenia. To spôsobilo, že ku koncu kola stratil výkon."

"Mechanici si to okamžite všimli a keď auto prišlo do boxov, opravili to. Prvá jazda však už ostala kompromitovaná," skonštatoval odborník.

"Potom prišli druhé jazdy, v ktorých sa však každý spomalil. Podmienky na trati sa zhoršili, vietor mierne zmenil smer, zmenila sa teplota asfaltu a Lewis už nemal šancu bojovať o čelo. V dôsledku toho všetkého obsadil piate miesto," dodal Vowles.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk