F1.sk F1.sk

Rosberg o Bottasovi: Potrebuje dokopy poskladať celú dobrú sezónu
zdroj: TASR

Rosberg o Bottasovi: Potrebuje dokopy poskladať celú dobrú sezónu

Keď Nico Rosberg získal v roku 2016 majstrovský titul, nečakane oznámil ukončenie kariéry. Splnil si svoj životný sen a možno aj tušil, že Lewisa Hamiltona viac nezdolá. Ktovie. V každom prípade si užíva iné dobrodružstvá, venuje sa rodine a pozoruje svojho nástupcu Valtteriho Bottasa.

"Myslím si, že na začiatku sezóny Valtteri hral celkom dobré psychologické hry," povedal Rosberg pre Sky Sports. "Prišiel na scénu a ukázal, že tento Valtteri 2.0 je ozaj veľmi silný. Takto to treba robiť. Človek sa musí koncentrovať na seba a musí ukázať, že je taký silný a výkonný, ako sa len dá. Nuž a musí dosahovať výsledky."

Na druhej strane si však musí dať pozor, aby Hamiltona nenazlostil. "Lebo keď Lewisa nazlostíte, tak to nie je bohviečo. Keď je nahnevaný, tak je silnejší! Treba to teda správne vyvážiť."

"Celkovo však potrebuje poskladať dokopy celú dobrú sezónu. Valtteri vždy má chvíle, keď je skutočne silný a Lewisa zdoláva, ale potom sa Lewis vráti a počas mnohých pretekov ho doslova zlikviduje. Podľa mňa je hlavným Valtteriho problémom pretekové tempo. V tomto smere sa musí zlepšiť. v porovnaní s Lewisom zadné pneumatiky vo väčšine pretekov rýchlejšie zničí. To je ozaj veľký problém," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk