F1.sk F1.sk

Brawn o prepade výkonu Ferrari: Nechcem špekulovať
zdroj: TASR

Brawn o prepade výkonu Ferrari: Nechcem špekulovať

Nad náhlym prepadom výkonu Ferrari sa zamýšľa celý formulový svet a vo svojom aktuálnom stĺpčeku ho "riešil" aj šéf F1 pre motoršport Ross Brawn.

"Veľká cena USA vrátila čas o šesť mesiacov späť, pretože pódium bez Ferrari sme mali naposledy v Barcelone," uviedol Brawn. "V Španielsku Mercedes vybojoval dvojité víťazstvo a definitívne potvrdil autoritu v boji o oba majstrovské tituly."

"Avšak potom, hlavne po letnej prestávke sa zdalo, že Ferrari sa dostalo späť do hry. Získalo šesť pole positions a tri víťazstvá, no ihneď na to tím z Maranella opäť cúvol. A to dosť prekvapujúco..."

"V kvalifikácii ani nie, pretože Vettel skončil za Bottasom len o 0,012 sekundy, ale rozhodne v pretekoch, kde Leclerc na Fína stratil priepastných 52 sekúnd. Pilot Ferrari sa trápil hlavne v prvom stinte s mediumkami, pričom bol o približne sekundu na kolo pomalší ako líder. Keď prezul na hardy, bol o niečo lepší, ale jeho šance na pódium už boli dávno preč," skonštatoval bývalý šéf tímov Benetton, Ferrari, Honda či Mercedes.

Ako tento prepad výkonu vysvetliť? "Takto zvonku je to ťažké vysvetliť," znela odpoveď. "Určite však nechcem špekulovať o nedávnej technickej direktíve FIA týkajúcej sa merania prietoku paliva."

"Je však zrejmé, že Ferrari malo v Texase problémy hlavne s manažmentom pneumatík. A ani nie tak z toho pohľadu, že by nič nevydržali, ale skôr z toho, že ich nedokázali prinútiť správne pracovať. Podmienky sa počas víkendu výrazne menili a teplota stúpla, nuž a Mercedes s Red Bullom spravili pri prispôsobení sa stavu lepšiu prácu."

"V Maranelle budú mať v najbližších dňoch čo analyzovať, zamýšľať sa a musia prísť s protiopatreniami, keďže tie budú cenné aj ohľadom budúceho roku," dodal Ross Brawn.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: USA

Pozri viac

Magazín

Pozri viac