F1.sk F1.sk

Albonova stratégia bola kompromitovaná, tvrdú zmes v pretekoch nemohol využiť
zdroj: TASR

Albonova stratégia bola kompromitovaná, tvrdú zmes v pretekoch nemohol využiť

Alex Albon mal na Veľkej cene USA opäť raz problémy. Po štarte kolidoval s Carlosom Sainzom a hneď v prvom kole prišiel do boxov. Následne išiel trojzastávkovou stratégiou, ale aj tak to vytiahol na pekné piate miesto.

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner po pretekoch prezradil, v čom bol problém. Albon vraj nemal k dispozícii žiadne hardy, teda tvrdé zmesi; a to napriek tomu, že jedne mali byť pre preteky povinne odložené.

"S Alexom sme tvrdé gumy bohužiaľ nemohli využiť," uviedol Horner. "Počas včerajšieho inštalačného kola sa totiž udialo niečo, čo označujú ako 'cold crack' (studená prasklina, pozn. red.)."

"Pirelli nám teda danú gumu nedovolilo nasadiť a keďže sme s ňou už absolvovali inštalačné kolo, nemohli sme ju vymeniť za inú. Táto strategická možnosť nám s Alexom teda padla."

Angličan teda išiel stratégiou soft/medium/medium/soft a nakoniec bol vyhlásený za Jazdca dňa. "Myslím si, že odviedol ďalšiu veľmi dobrú robotu," prikývol Horner. "V prvej zákrute bol podľa mňa obeťou okolností. Neviem si predstaviť, ako sa tomu mohol vyhnúť. Zavreli ho medzi dve autá."

"Následne potreboval výmenu predného krídla a vrátil sa ďaleko za posledným jazdcom. Počas niekoľkých kôl bol vôbec najrýchlejší na trati. To, ako sa dostal cez celú premávku, bolo fenomenálne. Carlosa Sainza dnes vďaka inej stratégii musel predbehnúť až trikrát," zasmial sa Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk