F1.sk F1.sk

Norris: Chýbala mi ešte jedna zákruta
zdroj: TASR

Norris: Chýbala mi ešte jedna zákruta

Lando Norris sa po zisku siedmeho miesta na VC USA vyjadril, že mu chýbala ešte jedna zákruta, aby dokázal poraziť šiesteho Daniela Ricciarda.

Jazdec McLarenu tiež pripustil, že po štarte s Ricciardom takmer kolidoval. „Predbehol ma v druhej zákrute prvého kola. Takmer vôbec som ho nevidel. Bolo to trochu prekvapujúce, keď som ho zbadal na vnútornej strane. Musel som ho mať v slepom uhle,“ povedal Brit.

„Potom som mu to vrátil a bol som na piatej pozícii. Ale ich tempo bolo dnes lepšie.“ 

Obaja piloti McLarenu sa v kvalifikácii dostali pred Austrálčana, ten ich však v pretekoch predstihol. „Samozrejme, včera sme mali rýchlejšie auto. No v pretekom tempe sme očakávali, že Renault bude silnejší ako my, najmä s ohľadom na poveternostné podmienky a tak ďalej. Takže som nebol prekvapený, keď sa dokázal dostať predo mňa. V určitom okamihu som to tak trochu očakával.“

„Vyskúšali sme alternatívnu stratégiu, boli sme dvakrát v boxoch. Je trochu frustrujúce, že v konečnom dôsledku mi chýbala jedna zákruta, rozdiel medzi mnou a Ricciardom bol už menej ako sekunda. Ale inak som šťastný,“ dodal Norris.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk