F1.sk F1.sk

V druhom tréningu najrýchlejší Hamilton, pred Leclercom a Verstappenom
zdroj: Sauber

V druhom tréningu najrýchlejší Hamilton, pred Leclercom a Verstappenom

Druhý tréning pred Veľkou cenou USA sa niesol v o čosi pokojnejšom tempe, než ten prvý. Najrýchlejší čas zajazdil Lewis Hamilton na Mercedese.

Už tradične sme v prvej fáze boli svedkami skúšok kvalifikačného tempa, v druhej pretekového. Z oboch vychádza najlepšie tím Mercedes. Lewis Hamilton dokázal zajazdiť čas na úrovni 1:32.2s, čo je približne o sekundu pomalšie, než čas vlaňajšej pole position. Dá sa očakávať, že v priebehu zajtrajška ešte zrýchlime a v sobotu popoludní budeme svedkami nového traťového rekordu.

Druhý najrýchlejší bol v piatok popoludní v Austine Charles Leclerc. Monacký pilot zaostal za lídrom o asi tri desatiny. V priebehu tréningu sme však boli svedkami zaujímavej vysielačky, keď mu inžinier oznámil, že Lewis Hamilton jazdí pretekové tempo pod úrovňou 1:40s. Charles na to reagoval slovami, že takéto časy nemá šancu dosiahnuť. Podľa grafiky bolo jeho pretekové tempo na úrovni 1:40.7s. Na detailnejšie analýzy si ale ešte počkajme.

Tretí najrýchlejší čas zajazdil Max Verstappen na Red Bulle. Zdá sa tak, že to v kvalifikácii môže byť medzi top tímami opäť pomerne vyrovnané.

O jedno prerušenie sa nám postaral Romain Grosjean, ktorý v zákrute číslo šesť stratil kontrolu nad svojim autom a trafil bariéru. Jeho tréning tak skončil už po štyroch kolách. Haas pritom môže hovoriť o šťastí, keďže do Austinu priviezol novú špecifikáciu predného krídla (k dispozícii je len jeden kus), ktorý testoval Kevin Magnussen.

Najlepšia desiatka v druhom tréningu.

Máme tu šachovnicové vlajky a druhý tréning končí.

Leclerc dostal vo vysielačke informáciu, že Hamilton jazdí tempo pod 1:40. Leclerc na to reagoval s tým, že takéto tempo nemá šancu jazdiť. Monačan jazdí výrazne pomalšie, okolo 1:40.7s. Ferrari bude mať v pretekovom tempe zdá sa opäť problémy.

Lewis Hamilton má v "devätnástke" problémy s traťovými limitmi. Zmazali mu kvôli tomu možno aj štyri časy.

Vo Williamse zjavne pokračujú problémy s prevodovkou. V monoposte Georgea Russella v prvom tréningu sedel Nicholas Latifi, ktorý ho pre poruchu prevodovky nedokončil.

Kevin Magnussen nasadil starú špecifikáciu predného krídla. Haas zjavne musí nahrádzať program naplánovaný pôvodne pre Romaina Grosjeana, ktorý svoj monopost zničil.

Kvalifikačné skúšky skončili, tímy si teraz a jazdíme s plnými nádržami.

Lewis Hamilton v čele! Sme sekundu za časom vlaňajšej pole position.

Leclerc sa napriek nevydarenému tretiemu sektoru vracia do čela.

Charlesa Leclerca po dlhom čase na čele zosadil Valtteri Bottas. Ale len na pár sekúnd, vzápätí sa do čela dostal Sebastian Vettel.

Poradie po 30 minútach.

Antonio Giovinazzi sa ako ďalší roztočil v prvom sektore. Talian to ale dokázal "pochytať" a vrátil sa na trať.

Na trati máme väčšinu áut top tímov, najrýchlejší čas zatiaľ patrí Charlesovi Leclercovi. Za časom vlaňajšej pole position sme stále pozadu o viac ako dve sekundy.

Máme opäť zelenú!

Romain Grosjean stratil kontrolu nad autom v šiestej zákrute. Narazil prednou časťou do bariéry. Červené vlajky.

Tímy si skúšajú kvalifikačné časy na stredných pneumatikách, Sebastian Vettel zatiaľ najrýchlejší.

Na trať okamžite vyšli Robert Kubica a Alex Albon.

Najnovšie z kategórie: USA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk