F1.sk F1.sk

Räikkönen: Bol to nudný deň
zdroj: Alfa Romeo Racing

Räikkönen: Bol to nudný deň

Kimi Räikkönen bol po tom, čo predviedla Alfa Romeo na okruhu v Suzuke, veľmi zmätený. Išlo o ďalšiu veľkú cenu, v ktorej talianska, respektíve švajčiarska stajňa nezískala ani bod.

Po tom, čo obaja jazdci nezískali body v Rusku, vyzval Räikkönen predstaviteľov tímu, aby zistili, kam sa stratilo ich tempo a priniesli konzistentnejšie auto. Alfa Romeo začala značne strácať po skončení letnej prestávky. Zdá sa však, že práca zatiaľ nepriniesla želané výsledky.

„Bol to nudný deň,“ neskrýval emócie Kimi. „Neviem, čo sa stalo. V prvých dvoch stintoch to vyzeralo, akoby sme vôbec nemali predné krídlo a skutočnú priľnavosť. Keď sme nasadili mäkšie pneumatiky, monopost zrazu fungoval oveľa lepšie. Myslím, že som zrýchlil o tri alebo štyri sekundy, čo je veľmi mätúce.“

„Verím, že dokážeme zistiť, v čom bol problém. Tento víkend oba monoposty jazdili s rôznymi aerodynamickými balíkmi, takže dúfame, že sa nám podarí odhaliť príčinu, prečo prichádzame o body,“ uviedol fínsky pilot. 

Jeho tímový kolega, Antonio Giovinazzi, získal body v Taliansku a Singapure, ale v posledných dvoch pretekoch taktiež zaostával. 

„Aj pre mňa to bolo rovnaké. V pretekoch bolo naše tempo naozaj pomalé. Kvalifikácia bola v skutočnosti lepšia - oveľa lepšia - v porovnaní s ostatnými tímami v strede poľa. Musíme nájsť riešenie pre posledné veľké ceny, ktoré nás v tejto sezóne čakajú,“ myslí si Giovinazzi.

Alfa Romeo, ktorá momentálne figuruje na ôsmom mieste v tabuľke konštruktérov, stráca devätnásť bodov na Racing Point a 24 na Toro Rosso. Vedúci tímu, Frédéric Vasseur, povedal, že ak chcú v budúcnosti získavať body, takéto problémy si nemôžu dovoliť. 

„Dúfali sme, že sa dostaneme do TOP 10, ale hneď úvodné kolá ukázali, že nebudeme schopní bojovať o body. V záverečnej fáze sme ukázali oveľa lepšie tempo, takže musíme prehodnotiť, čo sa stalo a analyzovať údaje. Jednoducho musíme zaistiť, že takýto výkon budeme mať po celý čas a nie len na konci pretekov,“ uzavrel Vasseur

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk