F1.sk F1.sk

Slovensko má nové motokárové centrum, pásku bol prestrihnúť Jean Todt
zdroj: Slovakia Ring

Slovensko má nové motokárové centrum, pásku bol prestrihnúť Jean Todt

Automotodróm SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni sa práve rozrástol o nový motokárový komplex. Pásky v piatok slávnostne prestrihol prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt.

Slovenské motokárové centrum je najnovším prírastkom areálu SLOVAKIA RING a svojho otvorenia sa dočkalo 10. októbra za prítomností významnej delegácie. Pásku slávnostne prestrihli Jean Todt, prezident FIA, Dušan Koblišek prezident Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ) a Jozef Gönci, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Jean Todt
pri tejto príležitosti odovzdal novému okruhu najvyššiu licenciu CIK FIA pre organizovanie medzinárodných motokárových podujatí. Prezident FIA zároveň povedal: „Som veľmi rád, že na Slovensku vznikol takýto komplex. Každý motoršport sa totiž začína práve na motokárových okruhoch a tie sú základom pre výchovu mladých talentov. Zároveň takéto zariadenia významne prispievajú k zlepšovaniu zručností vodičov a tým k znižovaniu nehodovosti na cestách."

Pri preberaní licencie prezident Slovenskej asociácie motoristického športu Dušan Koblišek pripomenul, že práve v spolupráci so SAMŠ chce komplex ponúknuť priestor na výchovu ďalších generácií automobilových pretekárov.

Jean Todt s mladými slovenskými motokárovými pretekármi
Slovakia Ring

Motokárový okruh s dĺžkou 1172 m bude pre mladé talenty prvým skutočne profesionálnym zázemím na Slovensku. Prvé ostré preteky odštartujú už tento víkend počas finále Slovenského kartingového pohára. Po skúšobnej prevádzke dostane od budúceho roka priestor aj široká verejnosť, ktorá bude mať k dispozícii kvalitné výkonné motokáry na prenájom. 

Všetky ďalšie podrobnosti bude centrum zverejňovať na známej stránke www.slovakiaring.sk. Oficiálna prevádzka a teda prvá sezóna Slovenského motokárového centra sa začne na jar budúceho roka.

Oblasti využitia SLOVENSKÉHO KARTINGOVÉHO CENTRA
:

- organizovanie klubových, národných a medzinárodných pretekov a podujatí v rámci rôznych disciplín motoršportu
- prenájom motokár a organizovanie kartingových podujatí pre verejnosť
- organizovanie voľných jázd pre verejnosť v rámci rôznych disciplín
- súkromný prenájom dráhy a centra
- výučba detí a mládeže v rámci kartingovej akadémie
- technické workshopy, školenia a tábory
- testovacie a školiace centrum pre auto/moto/karting

Viac na www.slovakiaring.sk.

Jean Todt na otvorení Slovenského motokárového centra
Slovakia Ring

Najnovšie z kategórie: Slovakiaring

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk