F1.sk F1.sk

V druhom japonskom tréningu najrýchlejší Bottas
zdroj: Mercedes

V druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Japonska sme boli svedkami podobného obrazu, ako v tom prvom. Najlepšie sa ukazovali pretekári Mercedesu Valtteri Bottas a Lewis Hamilton, ktorí napokon aj obsadili prvé dve miesta. V konečnom účtovaní ich delila presne jedna desatina sekundy.

Tretí najlepší čas zaznamenal Max Verstappen z Red Bullu Racing a až za ním skončili zástupcovia Ferrari Charles Leclerc a Sebastian Vettel. Išlo pritom o pomerne dôležitý tréning, pretože ak by sa kvôli tajfúnu nemohla uskutočniť kvalifikácia, práve jeho výsledky by rozhodovali o postavení na štartovom rošte.

Šiestu priečku obsadil Alex Albon z Red Bullu, siedmu Carlos Sainz z McLarenu a do desiatky najlepších sa dostali aj Sergio Pérez (Racing Point), Pierre Gasly (Toro Rosso) a Lando Norris (McLaren).

Sobotný program v Suzuke bol kvôli tajfúnu zrušený, takže tretí tréning sa konať nebude. Kvalifikácia nás čaká v nedeľu ráno o 3:00, samotná Veľká cena Japonska sa začne o 7:10.

Výsledky:

výsledky 2. tréningu pred VC Japonska 2019
f1.com

V závere tréningu sme boli svedkami niekoľkých ostrých pokusov o rýchle kolo, ale nič prevratné sa nezmenilo. Ferraristi obuli najmäkšie gumy, ale aj tak majú len štvrté a piate miesto.

Lewis Hamilton spravil v Degner malú chybičku a ocitol sa mierne mimo trate. Bolo to o niečo viac, ako zachytáva priložená fotografia.

1:27,319s - takúto úroveň má rekord okruhu v Suzuke. Nie sme ďaleko...

Ferrari aktuálne absolvuje simulácie dlhých jázd. Tím sa zjavne orientuje na preteky a neuvažuje o tom, že časy z druhého tréningu by mohli určiť štartový rošt. Teda aspoň zatiaľ.

1:27,785s - na prvé miesto sa hneď v úvode druhej časti tréningu predral Valtteri Bottas.

Valtteri Bottas mal vo svojom ostrom kole takýto problém. Doplatil na to aj jeho kolega Lewis Hamilton, ktorý musel spomaliť.

1:28,392s - Sebastian Vettel na to trochu dupol. Obuté mal softy.

Charles Leclerc sa na trati objavil až po vyše pätnástich minútach. Ferrari na jeho aute vykonávalo zmeny, ktoré vraj boli vopred naplánované.

1:29,469s - na trati sa to poriadne rozbehlo, najlepší čas má už Valtteri Bottas.

1:30,386s - Sebastian Vettel dlho neváhal a už má na svojom konte čas. Nie je vylúčené, že onedlho začne pršať, takže je potrebné rýchlo sa pustiť do práce.

Will Buxton, novinár: "Pripravte sa na mega druhý tréning. Šéfovia tímov potvrdili, že okrem doladenia nastavenia pre preteky pôjdu aj po časoch. Naďalej nie je garancia, že kvalifikácia sa uskutoční vôbec v nedeľu ráno. Ak by sa tak nestalo, o pozíciách na rošte by rozhodli výsledky druhého tréningu."