F1.sk F1.sk

V Japonsku sa rušia športové podujatia, F1 zatiaľ čaká
zdroj: Red Bull Content Pool

V Japonsku sa rušia športové podujatia, F1 zatiaľ čaká

Na tajfún Hagibis, ktorý mieri na Japonsko, sa pripravuje celá krajina. S napätím sa očakáva, kde presne narazí na pobrežie a akú silu bude vykazovať. Situácia je čoraz zrejmejšia a nevyzerá to dobre.

Oficiálni predstavitelia MS v rugby, ktoré sa konajú na japonskej pôde, už zrušili dva zápasy, ktoré sa mali uskutočniť v sobotu, ale kvalifikácia Formuly 1 je v rozpise naďalej podľa plánu.

"Medzinárodná automobilová federácia, Formula 1, okruh v Suzuke a Japonská automobilová federácia tajfún Hagibis a jeho potenciálny vplyv na VC Japonska 2019 pozorne monitorujú," stojí v uverejnenom stanovisku.

"Robíme maximum pre to, aby sme minimalizovali narušenie časového harmonogramu Formuly 1, ale top prioritou ostáva maximálna bezpečnosť fanúšikov, súťažiacich a každého na okruhu v Suzuke. Spoločne budeme situáciu naďalej monitorovať a postupne prinesieme ďalšie aktuálne informácie," dodáva stanovisko.

Čerstvá správa hovorí o tom, že v Suzuke sa neuskutoční podporné podujatie Formuly 4. Organizátori vo štvrtok oznámili, že zrušili piatkový tréning, sobotňajšiu kvalifikáciu i dvoje preteky, ktoré sa mali konať v sobotu popoludní a v nedeľu ráno.

Formula 1 má tak väčší priestor pre "manévrovanie" a prípadné presunutie kvalifikácie. O okruh sa totiž bude deliť len s podujatím Porsche Carrera Cup Japan, ktoré sa však ide len na desať kôl a okruh obsadí len na chvíľu.

Najnovšie z kategórie: Japonsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk