F1.sk F1.sk

Wolff: Formula E bude vyžadovať asi len desať percent môjho času
zdroj: Mercedes

Wolff: Formula E bude vyžadovať asi len desať percent môjho času

Nová sezóny Formuly E začne koncom novembra v Saudskej Arábii. „Na plný úväzok“ do nej vstúpi aj automobilka Mercedes, ktorá nasadí dvojicu pilotov Stoffel Vandoorne – Nyck de Vries. V monoposte nemeckého tímu by však v rámci testovania či propagačného filmovania mohol byť k videniu aj Lewis Hamilton.

Šéf Mercedesu Toto Wolff zdôrazňuje, že päťnásobný majster sveta nemá záujem pripojiť sa k elektrickému šampionátu, ak by ale mal chuť si monopost Formuly E vyskúšať, tím mu to umožní. Pravidlá majstrovstiev dovoľujú, aby každý z účastníkov uskutočnil tri dni reklamného natáčania, ktoré slúžia väčšinou na propagáciu značky. Sám Hamilton začiatkom roka v Austrálii filmoval s cestným SUV Mercedes-Benz EQC.

„Skúšali sme spolu elektrické cestné auto. Išli sme z hotela k predajni Mercedesu v Austrálii a obaja sme boli uchvátení tým, ako sa s tým jazdí,“ povedal pre Autosport Toto Wolff.

„Ak by chcel vyskúšať monopost Formuly E, určite mu to umožníme. Som si istý, že v istej fáze svojej kariéry, by to možno chcel skúsiť. Určite tým však nechcem povedať, že bude jazdiť ako pilot tímu v FE. Má plné ruky práce vo svojej súčasnej pozícii,“ uviedol Wolff.

Rakúšan neočakáva od tímu v jeho prvej sezóne žiadne hviezdne výsledky, projektu bude podľa vlastných slov venovať „možno desať percent času“, popri povinnostiach šéfa tímu Mercedes F1.

„Som v situácií, keď ako hlava Mercedesu pre oblasť motoršportu zodpovedám za všetko, čo sa týka motoristického športu v rámci skupiny Daimler,“ vysvetlil Wolff. „Nemám však dostatok kapacít na vedenie tímu Formuly E v nejakej výkonnej pozícií. Preto sme sa rozhodli, že FE povedie Ian James, ktorý už predtým v Daimleri pôsobil.“

„On bude šéfom nášho Formula E tímu a bude mi podávať správy. Som súčasťou najdôležitejších strategických rozhodnutí, ale povedal by som, že to bude vyžadovať asi len desať percent môjho času,“ uzavrel Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk