F1.sk F1.sk

Fittipaldi je rád, že Ferrari dokáže vyhrávať: Pre F1 je to len a len dobré...
zdroj: TASR

Fittipaldi je rád, že Ferrari dokáže vyhrávať: Pre F1 je to len a len dobré...

Sebastian Vettel neprežíva práve najlepšie obdobie, ale naďalej existujú osobnosti, ktoré mu veria. Medzi ne patrí napríklad aj Emerson Fittipaldi.

"Samozrejme," odpovedal 72-ročný Brazílčan na otázku Auto Bild Motorsportu, či Vettel ešte dokáže držať krok s Charlesom Leclercom. "Naďalej je extrémne talentovaný a extrémne rýchly. V posledných pretekoch to jasne ukázal."

Majster sveta z rokov 1972 a 1974 si v tejto súvislosti zaspomínal na prvé Vettelovo víťazstvo, ktoré sa zrodilo v Monze 2008: "Bol som tam a sám seba som sa pýtal: 'Kto je tento Vettel?' Teraz však na scénu prichádzajú iné mladé levy ako Max Verstappen alebo Leclerc."

Fittipaldi sa následne pristavil nad ruskou stratégiou Ferrari. Červení poradie svojich jazdcov vymenili nasilu, cez boxy. Tu sa zazdalo, akoby už Vettela príliš nepodporovali. "Chceli, aby vyhrali obaja," odmietol Fittipaldi úvahy o Vettelovom znevýhodňovaní. "Naďalej ho podporujú, majú ho veľmi radi."

"Celkovo rád vidím, že Ferrari dokáže vyhrávať. Pre Formulu 1 je len a len dobré, ak niekto dokáže potrápiť Mercedes. A môže to byť napríklad aj Red Bull Racing. Miestami sú však jednotlivé tímy od seba výkonnostne veľmi ďaleko. Za mojich čias si boli autá veľmi podobné, tímy tiež. Mladíci mali celkom iné možnosti. Ak chcete dnes ukázať svoj talent, musíte byť v top tíme."

Emerson sa medzičasom venuje podpore svojho vnuka Pietra, ktorý pôsobí v DTM a okrem toho je testovačom Haasu. "Aj naďalej bude spolupracovať s Haasom. Majú ho tam veľmi radi," skonštatoval. "A dúfam, že v roku 2021 už zakotví v F1."

Brazília by vlastného pilota potrebovala ako soľ. "Keď sa niekto dostane do F1, tak ho ľudia milujú a podporujú. Cestou nahor však nie. V Brazílii pritom nemáme žiadnu dorasteneckú sériu, ako napríklad F4. Z motokár treba ísť priamo do Európy, čo je však veľmi drahé. Mladú generáciu musíme lepšie podporovať. Dnes na to doplácame," dodal Emerson Fittipaldi.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk