F1.sk F1.sk

Verstappen a Red Bull diskutovali s predstaviteľmi Hondy o ďalšej budúcnosti
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen a Red Bull diskutovali s predstaviteľmi Hondy o ďalšej budúcnosti

Max Verstappen sa ešte počas VC Maďarska stretol s vedením tímu Red Bull a zástupcami Hondy, aby prediskutovali plány japonského výrobcu ohľadom ďalšej budúcnosti v F1.

Honda ešte nepotvrdila, či bude pokračovať v dodávke motorov aj po skončení sezóny 2020. Holanďan sa stretol s projektovým riaditeľom Tojoharom Tanabem, Christianom HorneromHelmutom Markom, aby sa spoločne dozvedeli viac o plánoch japonského dodávateľa motorov. 

„Rozprávali sa o pláne rozvoja našej spoločnosti do budúcnosti,“ uviedol generálny riaditeľ Hondy, Masaši Jamamoto, pre racefans.net.

„Požiadal nás o to Christian, tak sme to urobili. Max sa vyjadril, že robíme to, čo sme sľúbili, takže nám verí,“ priblížil stretnutie. 

Verstappen vyhral tento rok dve veľké ceny. „Chce vyhrať všetkých 21 podujatí. O niečom môže diskutovať s Red Bullom, ale ak ide o motory, musí sa, pochopiteľne, rozprávať s nami,“ povedal Jamamoto

Podľa neho Honda ešte nie je schopná potvrdiť plány po budúcej sezóne, ale myslí si, že by mala pokračovať v F1 aj Moto GP. Ako dodal, zrejme nebudú schopní dodávať motory viac než dvom tímom. 

Predmet stretnutia jednotka rakúskeho tímu komentovať nechcela. „Rozhodnutie je na nich,“ uzavrel stroho Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk