F1.sk F1.sk

Russell: Williams v začiatkoch hybridnej éry zakrýval svoje problémy
zdroj: Twitter/Williams

Russell: Williams v začiatkoch hybridnej éry zakrýval svoje problémy

Tímu Williams sa v tejto sezóne opäť raz nedarí, ale podľa Georga Russella je to skvelá príležitosť riešiť dlhotrvajúce problémy.

Williamsu sa v začiatkoch hybridnej éry darilo. V roku 2014 dokonca skončili na treťom mieste v tabuľke konštruktérov. Vtedy využívali pohonné jednotky od Mercedesu. Situácia sa však v poslednom období razantne otočila a anglická stajňa, s najväčšou pravdepodobnosťou, opäť skončí posledná, tak ako aj uplynulú sezónu. 

Russel však hovorí, že práve táto skutočnosť im umožnila urobiť významné zmeny v zákulisí, ktoré sa podľa neho vyplatili. „Tento reštart bol prospešný, aby sa veci napravili,“ uviedol pre racefans.net.

„Od roku 2014 do 2016 disponovali veľmi rýchlym autom. Určite však mali nejaké problémy, na ktoré sa nepozeralo, pretože sa zamerali len na rýchlosť a silný motor. Všetko to prišlo naraz a v takom prípade sa treba pozrieť viac na detaily,“ uzavrel britský jazdec. 

Aj keď výkonnosť automobilu v posledných pretekoch zaznamenala známky zlepšenia, ani jeden z pilotov nedokončil posledné preteky v Rusku. Najskôr kvôli problému s pneumatikami havaroval Russell, následne bol z veľkej ceny, kvôli šetreniu monopostu, stiahnutý aj Robert Kubica.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk