F1.sk F1.sk

Gasly je pripravený na „šialené“ japonské privítanie
zdroj: TASR

Gasly je pripravený na „šialené“ japonské privítanie

Pierre Gasly sa teší na najlepšie privítanie sezóny v Japonsku pre monoposty Toro Rosso a Red Bull, ktoré sú poháňané motormi Honda.

Na Veľkej cene Japonska sa po prvýkrát od roku 2007 predstavia štyri monoposty s motorom Honda. V roku 2007 jazdili za továrenský tím Honda Jenson Button a Rubens Barrichello, za tím Super Aguri sa vo Fudži predstavili Takuma Sato a Anthony Davidson.

Gasly
sa vyjadril, že je jedným z tých, ktorých nadchla vášeň a podpora japonských fanúšikov.

„Myslím si, že s Red Bullom a Toro Rosso bude tento rok trochu šialený, takže som naozaj veľmi rád, že tu môžem byť,“ zasmial sa.

Gaslyho oči sa rozžiarili, keď mu japonský reportér v Rusku povedal, že v Japonsku bude vypredané a na monoposty Red Bullu a Toro Rosso sa tešia davy fanúšikov.

„Je vypredané? Tribúna Hondy je taktiež vypredaná?“ opýtal sa prekvapený.

„Myslím si, že sa všetci veľmi tešíme. Už minulý rok bolo skutočne pôsobivé vidieť tak veľa podpory. Keď som to počas pretekov videl, bola to najväčšia podpora od začiatku mojej kariéry, pretože japonskí fanúšikovia sú veľmi zanietení a prejavujú svoju vášeň a podporu.“

Honda dúfa, že sa im tento rok bude dariť oveľa viac, ako to bolo minulý rok – obzvlášť, keď si v Rusku otestovali pohonnú jednotku štvrtej generácie pre preteky v Suzuke.

„Máme aj niekoľko vylepšení, takže dúfam, že dokážeme podať dobrý výkon,“ skonštatoval Gasly. „Minulý rok sme mali dobrú kvalifikáciu, ale nie veľmi dobré preteky.“

„Dúfame, že to tento rok dokážeme zvládnuť lepšie, najmä preto, že to bude znamenať veľa pre Hondu a pre všetkých fanúšikov, ktorí nás podporujú.“

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk