F1.sk F1.sk

Correa publikoval prvé video od nehody: Ešte neviem, či sa plne zotavím
zdroj: Formula 2

Correa publikoval prvé video od nehody: Ešte neviem, či sa plne zotavím

Americký pilot Juan Manuel Correa prehovoril prvýkrát od osudovej nehody v belgickom Spa, pri ktorej zahynul Anthoine Hubert. Doteraz komunikovala jeho rodina s verejnosťou prostredníctvom oficiálnej stránky jazdca. V utorok Correa uverejnil na sociálnych sieťach prvé video od ťažkej nehody.

Vďaka jeho rodine sme sa postupne dozvedali, aký je zdravotný stav amerického mladíka. Našťastie prichádzalo stále viac a viac dobrých správ a Correa sa dostal mimo ohrozenia života. Vo svojom prvom videu od nehody ako prvé vyjadril hlbokú sústrasť rodine zomrelého Anthoina Huberta.

„Rozhodol som sa vrátiť späť na sociálne siete. Bolo to veľmi ťažkých päť týždňov od nehody. Ešte som to nepovedal verejne, preto chcem vyjadriť najhlbšiu sústrasť rodine Anthoina Huberta. Pre všetkých to bol šok. Nikdy nemyslíte na to, že sa niečo také môže stať, najmä nie vám, až pokým sa to naozaj nestane,“ rozpovedal sa vo svojom videu Correa.

„Som vďačný, že som vôbec tu, stále však mám pred sebou dlhú rekonvalescenciu a neviem, či sa stopercentne uzdravím,“ povedal. „Ale som veľmi vďačný za to, že som nažive a veľmi vďačný za ľudí, ktorí posledných päť týždňov boli so mnou.“

„A som tiež veľmi vďačný mojej rodine za jej podporu. Bez nich by som to nezvládol.“

„Zmenilo to môj život, zmenilo to môj pohľad na veci a na to, ako sa pozerám na svoj život. Chcem poďakovať za podporu, za správy od ľudí, ktorých ani nepoznám osobne. Prečítal som si takmer všetky, strávil som skoro celý deň čítaním a snažil som sa odpovedať na čo najviac z nich. Nezvládnem to všetko za jeden deň, ale ďakujem vám všetkým, znamená to pre mňa veľmi veľa,“ povedal americko-ekvádorský pretekár, ktorý sľúbil, že si prečíta všetky.

„Budúci pondelok je na pláne ďalšia operácia, mala by byť poslednou, ktorú absolvujem tu v Londýne. Začiatkom novembra by som mal byť schopný vrátiť sa domov, navštíviť mojich súrodencov a začať naplno rehabilitovať. Podľa lekárov by to malo trvať desať mesiacov až rok,“ povedal Correa.

„Potom možno budem schopný povedať, ako je na tom pravá noha. Momentálne ju mám v takom kovovom ráme (tzv. Taylor Spatial Frame, pozn. red.), ktorý mi nedovolí ňou hýbať. Zostávam ale pozitívny, a to je všetko, čo môžem urobiť. Môžem sa ľutovať a byť depresívny, alebo sa tomu postaviť a pokračovať v zotavovaní. Budem vás o tom osobne informovať,“ povedal.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

I’m back ❤️

Príspevok, ktorý zdieľa Juan Manuel Correa (@juanmanuelcorrea_),

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk