F1.sk F1.sk

V Barcelone Pirelli testovalo budúcoročné špecifikácie pneumatík
zdroj: Pirelli Motorsport

V Barcelone Pirelli testovalo budúcoročné špecifikácie pneumatík

Testovanie budúcoročných špecifikácií pneumatík Pirelli nateraz skončilo. Základnou požiadavkou (predložiť ju mala väčšina tímov i samotná FIA) bolo, aby mali budúcoročné pneumatiky širšie pracovné okno. Samo Pirelli spolu s šéfmi športu už skôr deklarovalo, že plánom je tiež zlepšiť výdrž zmesí, ktoré nemali tak degradovať.

V teste sa na okruhu Catalunya stretli tri top tímy, ktoré v spolupráci s talianskym dodávateľom jazdili dva dni. Do kokpitu Mercedesu zasadol Esteban Ocon, ten odjazdil 144 kôl, Ferrari reprezentoval Sebastian Vettel s 145 kolami a za Red Bull testoval Alexander Albon s 115 okruhmi na konte.

„Cieľom bolo preveriť poslednú špecifikáciu trinásťpalcových pneumatík pre sezónu 2020, a to na základe posledných usmernení, ktoré sme s tímami dojednali,“ povedal šéf Pirelli pre oblasť motoršportu Mario Isola. „Za dva dni sme toho s najlepšími troma tímami odjazdili naozaj mnoho, čo nám umožnilo vyzbierať potrebné dáta. Vďaka tomu sme teraz schopní navrhnúť špecifikáciu pneumatík pre rok 2020.“

Pripomíname, že v budúcej sezóne to bude derniéra súčasných trinásťpalcových pneumatík. Tímy dostanú príležitosť vyskúšať si budúcoročnú špecifikáciu ešte počas decembrového testu v Abú Zabí. Od roku 2021 uvidíme nové, „osemnástky“, ktorých testovanie už začalo. Pirelli ich v roku 2020 vyskúša v juniorskej Formule 2.

Najnovšie z kategórie: Pirelli

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk