F1.sk F1.sk

Binotto: Ak chceme v Japonsku vyhrať, musíme spraviť všetko dokonalo
zdroj: Scuderia Ferrari

Binotto: Ak chceme v Japonsku vyhrať, musíme spraviť všetko dokonalo

Už počas najbližšieho víkendu nás čaká 35. Veľká cena Japonska. Tá sa vo svojej histórii konala na dvoch okruhoch - štyrikrát na Fudži a tridsaťkrát na Suzuke.

Od začiatku hybridnej éry Ferrari toto podujatie nevyhralo. Naposledy sa z tretieho miesta tešili v roku 2015. Aj preto sa v talianskej stajni robí všetko preto, aby sa toto „prekliatie“ zlomilo. 

„Japonsko je pre nás veľmi zvláštnym miestom, najmä kvôli fanúšikom. Sú tak vášniví a vždy nám prejavia veľkú podporu, vďaka čomu je to jedinečný zážitok,“ uviedol Charles Leclerc v oficiálnom preview Ferrari

Mladý Monačan bol pred rokom prvýkrát počas pretekov na mieste, kde havaroval jeho kamarát Jules Bianchi, ktorý zraneniam po pár mesiacoch podľahol. Je zrejmé, že túto spomienku bude mať v sebe vždy, keď bude na tejto trati. 

„Samotná trať je veľmi technická a náročná. Má jedno z najlepších usporiadaní zo všetkých. Vyznačuje sa veľmi rýchlymi rovinkami, zmiešanými s rôznymi kombináciami zákrut. Má odlišné vlastnosti ako niekoľko posledných okruhov, takže uvidíme, ako nám bude fungovať náš najnovší vývoj, najmä pokiaľ ide o aerodynamiku,“ priblížil Leclerc.

Nadšenie neskrýva ani Sebastian Vettel, pre ktorého je Suzuka jednou z najobľúbenejších tratí. „Pripomína mi moje detské časy. Má skvelé zákruty, ako napr. 130R a nádherný prvý sektor. Zabudnúť nemôžem ani na fanúšikov, ktorí sú skvelí a dokážu nás poriadne nakopnúť. V neposlednom rade tu ide aj o počasie, ktoré je nepredvídateľné,“ povedal štvornásobný majster sveta. 

Vedúci tímu, Mattia Binotto, vyzdvihol prácu Ferrari v poslednom období. „Naša výkonnosť bola dobrá aj v Soči, kde sme získali štvrtú pole position v rade. Ak budeme chcieť zopakovať podobný výkon v Japonsku, každý aspekt našej práce bude musieť byť dokonalý. Dúfame, že si všetci užijeme vzrušujúci víkend,“ uzavrel.

Najnovšie z kategórie: Japonsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk