F1.sk F1.sk

Mercedes dúfa, že menší update, ktorý do Japonska prinesie, im pomôže v boji s Ferrari
zdroj: TASR/AP

Mercedes dúfa, že menší update, ktorý do Japonska prinesie, im pomôže v boji s Ferrari

Mercedes sa spolieha na niektoré menšie vylepšenia, ktoré prinesú na Veľkú cenu Japonska. Dúfajú, že im to pomôže v boji s Ferrari.

Červení v tejto sezóne narušili dominanciu nemeckého tímu, keď získali víťazstvá v Belgicku, Taliansku a Singapure. Aj v Rusku to spočiatku vyzeralo nádejne, ale problém na monoposte Sebastiana Vettela narušil ich stratégiu a o víťazstvo prišli. 

Toto Wolff si je vedomý faktu, že Mercedes mierne zaostal. „Získať prvé a druhé miesto v Soči, po troch pretekoch bez víťazstva, bol skvelý pocit. V Rusku sme mali skvelé preteky, využili sme maximum z našich príležitostí a Lewis Hamilton spolu s Valtterim Bottasom jazdili bezchybne,“ píše sa v oficiálnom stanovisku pred Veľkou cenou Japonska. 

„Získali sme 44 bodov, navýšili sme si náskok v oboch majstrovstvách a sme motivovaní udržať si tempo až do konca sezóny. Nič to však nemení na tom, že Ferrari malo silnejší štart do druhej časti sezóny ako my,“ myslí si šéf tímu Mercedes. Ako dodal, do Japonska prinesú menšie vylepšenia a dúfajú, že im to pomôže urobiť krok správnym smerom.

V prípade, že by HamiltonBottas skončili na prvých dvoch priečkach, tak už v Japonsku by sa mohli tešiť z titulu pre konštruktérov. 

„Na Suzuke to bude tesný boj. V hybridnej ére sme všetky podujatia v Japonsku vyhrali, ale tento rok to bude, vzhľadom na našu konkurenciu, výzva. Tešíme sa na to. Naše ciele pre posledné preteky v sezóne sú jasné a je len na nás, aby sme ich splnili,“ uzavrel Wolff

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk