F1.sk F1.sk

McLaren a Mercedes už na kauzu Spygate nemyslia
zdroj: McLaren

McLaren a Mercedes už na kauzu Spygate nemyslia

Aféra Spygate (špionážna kauza) pred rokmi narušila kooperáciu McLaren - Mercedes, ktorá fungovala až do roku 2014. Tento škandál však nemá žiadny dopad na začiatok novej spolupráce, ktorá začne v sezóne 2021.

Toto Wolff tvrdí, že pred novým spoločným začiatkom medzi McLarenom a Mercedesom už nepretrvávajú žiadne nepríjemné pocity z čias ságy Spygate, ktorá otriasla celou Formulou 1.

McLaren bol vybavený motormi od Mercedesu počas veľkej časti svojho pôsobenia v F1, avšak v roku 2007 sa vzťah medzi týmito dvomi spoločnosťami mierne narušil po tom, ako bola odhalená kauza “Spygate”. McLaren bol následne vylúčený z konštruktérskeho pohára a bola mu udelená pokuta sto miliónov dolárov.

Mercedes sa do kolotoča Formule 1 v roku 2010 vrátil aj s továrenským tímom; stalo sa tak teda štyri roky pred ukončením kooperácie medzi Mercedesom a McLarenom.

Na otázku, či existujú nejaké pretrvávajúce negatívne pocity zo škandálu “Spygate” pred opätovným partnerstvom odpovedal Toto Wolff, že táto kapitola je pre obe strany už uzavretá. 

"Myslím si , že to bolo zlé obdobie ako pre McLaren, tak pre Mercedes. Obe strany to stálo veľa peňazí, avšak so všetkým rešpektom, zlé pocity sú za nami a my sa musíme posunúť ďalej. Prešlo dvanásť rokov a v tomto rozhodnutí dávna aféra nezohrala žiadnu rolu," povedal šéf tímu Mercedes.

Mercedes by tak okrem vlastného tímu mohol v od sezóny 2021 dodávať pohonné jednotky ďalším trom stajniam, a to McLarenu, Racing Pointu a Williamsu.

Toto Wolff
dal najavo, že touto dohodou sa z McLarenu nestane továrenský tím Mercedesu, ale bude iba ich dodávateľom pohonných jednotiek. Tento fakt zdôrazňuje aj vyjadrenie samotného nemeckého výrobcu, v ktorom to bolo pomerne jasne naznačené.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk