F1.sk F1.sk

Helmut Marko: Zmluva s McLarenom je výhodná aj pre Mercedes
zdroj: Red Bull Content Pool

Helmut Marko: Zmluva s McLarenom je výhodná aj pre Mercedes

McLaren bude od roku 2021 odoberať motory Mercedes a vráti sa tak k svojmu obľúbenému partnerovi. Podľa Helmuta Marka to bude dávať zmysel pre obe strany, určite nie len pre McLaren.

"Pre Mercedes je to dobré po finančnej stránke," uviedol Marko pre Servus TV. "A okrem toho pochopiteľne získajú aj vplyv. Ak ste dodávateľom motorov, môžete pri jednotlivých hlasovaniach povedať: 'Hlasujte spolu s nami, chceme ísť týmto alebo týmto smerom'."

Podľa Marka však v tomto prípade nejde len o rozhodnutie v prospech Mercedesu, ale aj o verdikt proti Renaultu. "Zdá sa, že Renault z hľadiska budúcnosti nie je stopercentným kandidátom."

"Ale na druhej strane aj pri Honde človek musí povedať, že presne nevie, ako to bude pokračovať. O tom sa rozhodne až v blízkej budúcnosti," skonštatoval Rakúšan naznačujúc, že nikoho budúcnosť v športe nie je stopercentne istá. "Avšak bola by škoda, ak by sa Formula 1 premenila na formulu jednej značky."

Má McLaren šancu na to, aby sa s Mercedesom vrátil na čelo? "Mať továrenský a zákaznícky tím je rozdiel. Motor teoreticky musí byť rovnaký a hardvér asi skutočne aj rovnaký je. Ale existujú aj všetky možné mapovania a podobne. Tie sa už líšia," dodal Helmut Marko.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk