F1.sk F1.sk

Binotto naznačil, že Ferrari už nasadilo aj budúcoročné veci
zdroj: TASR

Binotto naznačil, že Ferrari už nasadilo aj budúcoročné veci

Ferrari sa v poslednej dobe výkonnostne prebralo a aktuálne má podľa všetkého najlepšie auto. Šéf tohto tímu naznačil, že za to vďačí predčasnému nasadeniu vecí pripravovaných pre budúci rok. V Mercedese to naopak robia inak a novinky už neprinášajú.

"Možno je to tak, že novinky pre budúci rok boli nasadené na aktuálne auto," reagoval Mattia Binotto pre Motorsport.com. "Pravidlá ostanú v budúcom roku rovnaké, takže sa to určite hodí. Nech už pre túto sezónu postavíme čokoľvek, tak z hľadiska porozumenia sa nám to hodí aj pre budúcu."

"Práve preto sa naďalej koncentrujeme na rok 2019 a venujeme tomu úsilie. Nejde nám len o to, že chceme víťazstvá, ale hlavne o to, že dobré pochopenie celkového výkonu v tejto sezóne prinesie výhody aj ohľadom budúcej sezóny."

V prvej časti ročníka sa zdalo, že Ferrari bude musieť zmeniť filozofiu a Mercedes sa ubral lepšou cestou. Aktuálne to už takto nevyzerá a možno to červení spravili dobre.

"Myslím si, že po stránke predného krídla už viacerí kopírujú nás a nie my kopírujeme ich," usmial sa Binotto. "A myslím si aj to, že budúcoročné auto bude evolúciou toho súčasného. Postaviť efektívne auto je vždy dôležité jednak z hľadiska spotreby paliva, ale aj z hľadiska rýchlosti. Nemyslím si, že je to úplne zlý koncept."

Ferrari má dnes mimoriadne efektívne auto. Keďže na rovinkách produkuje veľmi malý odpor, dokáže dosahovať vysoké maximálky a súčasne šetriť palivo.

"Keď sa poobhliadnete späť a porátate premrhané príležitosti a možné víťazstvá, tak si nemyslím, že sme spravili zle. Sú aj iné príčiny, kvôli ktorým sme v tejto sezóne nepodali také výkony, ako sa očakávalo. Nie je to len o koncepte auta. Ak napravíme naše slabiny, môžeme byť celkom konkurencieschopní a posledné preteky to podľa mňa ukázali," dodal Mattia Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk