F1.sk F1.sk

Verstappen cíti, že Leclercovi i Hamiltonovi by vedel dať dve desatiny na kolo
zdroj: TASR

Verstappen cíti, že Leclercovi i Hamiltonovi by vedel dať dve desatiny na kolo

Max Verstappen je mimoriadne rýchly a svojim kolegom doposiaľ zväčša poriadne nakladal. Pred niekoľkými rokmi na to doplatil Carlos Sainz, v tejto sezóne Pierre Gasly a pred rokom i Daniel Ricciardo, ktorý však predtým ešte neskúseného Maxa dokázal poraziť.

Verstappen je dnes natoľko sebavedomý, že verí v zdolanie všetkých jazdcov. Aj Lewisa Hamiltona s Charlesom Leclercom, ktorí takisto patria medzi absolútnu špičku.

"Osobne cítim, že ak by som bol v rovnakom aute, viem byť o dve desatiny sekundy rýchlejší ako oni," uviedol Verstappen, ktorého slová s odvolaním sa na De Telegraaf cituje stránka insideracing.com. "Keď som si opäť pozrel Leclercovo singapurské kolo, tak som si pomyslel, že sa tam dalo získať aj viac času k dobru."

"Nechcem znieť arogantne, ale jazdec si vždy musí myslieť, že je najrýchlejší," zdôraznil holandský mladík.

Helmut Marko v tomto roku predpovedal päť víťazstiev Red Bullu, zatiaľ však prišli iba dve. "Napriek tomu je jasné, že v niektorých prípadoch som podal lepší výkon, na aký sme reálne mali. Niektorí ľudia si možno myslia, že Red Bull nie je až taký zlý a sme na rovnakej úrovni, ako ostatní, ale podľa mňa sme často ďalej vzadu, ako sa zdá."

"Pred Singapurom som si myslel, že v budúcom roku budeme môcť bojovať o titul. Teraz si to už pravdepodobne nemyslím. Ako tím musíme myslieť na niečo lepšie, ako aktuálne máme. Nie sme na tom tak, ako by sme mali. Doposiaľ sme nespravili kroky, ktoré sú potrebné pre budúcoročnú konkurencieschopnosť," smutne skonštatoval Verstappen.

Ďalšie zaujímavé slová padli na adresu Lewisa Hamiltona, ktorý možno nie je taký dobrý, ako si myslíme. "Lewis je úžasný jazdec, ale mal aj najlepšie auto," povedal Max Verstappen, ktorého s odvolaním sa na rovnaký zdroj cituje sportsmole.co.uk. "A v priebehu rokov nemal najlepších kolegov. Keď však máte najlepšie auto, viete zdolať každého."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk