F1.sk F1.sk

Príde na scénu španielsky tím? Campos má reálny záujem
zdroj: Pirelli Motorsport

Príde na scénu španielsky tím? Campos má reálny záujem

Vyzerá to tak, že nové pravidlá pripravované pre rok 2021, ako aj fungovanie pod rozpočtovým stropom a nový spôsob delenia príjmov, môžu na scénu prilákať nové zoskupenia. Po Panthere prejavil záujem už aj Campos Racing.

Vo štvrtok sa internetom rozleteli informácie o tom, že tento tím by do Formuly 1 rád vstúpil spolu s Pascalom Wehrleinom. Za všetkým vraj stoja Adrian Campos a Salvatore Gandolfo, pričom druhým jazdcom by bol Španiel Alex Palou.

Investorom by mala byť spoločnosť Monaco Increase Management (MIM), ktorú založil práve Gandolfo, pričom jej poradcom je bývalý člen tímov Ferrari, Arrows a Super Aguri Daniele Audetto.

Campos sa už snažil dostať aj do F1 a pred rokom 2010 mu dokonca bola udelená miestenka, avšak napokon ju predal tímu Hispania, respektíve HRT. Teraz už vraj absolvoval rozhovory s Chasom Careym i Rossom Brawnom, pričom podľa Gandolfa je zabezpečená aj potrebná "finančná solídnosť požadovaná FIA".

Brawn ešte v priebehu augusta potvrdil "prekvapujúci" záujem zo strany viacerých nových tímov, ale súčasne povedal, že ak by do hry niekoho pustil, tak až v roku 2022. Súčasné tímy by navyše možno neboli príliš nadšené, pretože balík príjmov by sa nedelil na desať častí, ale na jedenásť alebo dvanásť. Všetkým by teda ostalo menej.

"Máme dlhodobý projekt a sme si vedomí výziev, ktoré sú pred nami," uviedol Gandolfo. "Nový rozpočtový strop, distribúcia peňazí i nové technické a športové pravidlá ponúkajú veľkú príležitosť aj malým tímom, vďaka čomu by mohli byť majstrovstvá sveta F1 opäť zaujímavejšie a vyváženejšie."

Lídri projektu už vraj zamestnali skúseného aerodynamika Bena Wooda i bývalého hlavného konštruktéra Super Aguri Petra McCoola. Rozbehli sa už aj rozhovory týkajúce sa odberu motorov, pričom ak to vyjde, logickým krokom by mohla byť spolupráca s Renaultom.

Najnovšie z kategórie: Campos

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk