F1.sk F1.sk

U Di Montezemola by Leclerc svojimi sťažnosťami nepochodil
zdroj: Scuderia Ferrari

U Di Montezemola by Leclerc svojimi sťažnosťami nepochodil

Bývalý prezident Ferrari Luca di Montezemolo nie je celkom spokojný s tým, ako začal Charles Leclerc vystrkovať rožky. Nepozdávalo sa mu hlavne jeho singapurské správanie, keď počas pretekov žiadal od tímu vysvetlenia.

"Ak by Leclerc prišiel s takýmto sťažovaním sa do mojej kancelárie, tak by si následne vypočul viac, ako len pár slov," skonštatoval Talian v rozhovore pre Corriere dello Sport.

"Spomínam si na situáciu s Rubensom Barrichellom, keď sa Brazílčan sťažoval na to, že v Rakúsku pred seba musel pustiť Schumachera. Povedal som mu: 'Robíš to, čo od teba požadujeme a basta'."

"Mnohí ľudia, ktorí píšu o Formule 1, šport skoro vôbec nepoznajú. Narážam napríklad na to, keď sa ma opýtajú, ako by sa dal Michael Schumacher porovnať s Nikim Laudom. Ale to sú jednoducho iné generácie!"

"K Charlesovi Leclercovi však môžem povedať jednu vec: patrí medzi najlepších jazdcov svojej generácie," povedal di Montezemolo.

V rozhovore padla ešte jedna zaujímavá otázka. Čo je potrebné pre to, aby Ferrari opäť získalo titul? "Môj návrat," znela odpoveď.

Najnovšie z kategórie: Luca di Montezemolo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk