F1.sk F1.sk

Todt: Nie je potrebné obmedzovať počet veľkých cien. Ale...
zdroj: TASR

Todt: Nie je potrebné obmedzovať počet veľkých cien. Ale...

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA), Jean Todt, hovorí, že nevidí potrebu nastaviť maximálny počet pretekov v kalendári F1. Jedným dychom však dodal, že musí ísť o vysoko kvalitné podujatia.

Už v roku 2020 nás čaká rekordných 22 súťažných víkendov. Po dlhšom čase sa pozrieme na okruh v Holandsku a vôbec po prvýkrát aj do Vietnamu, kde sa už teraz stavia nová mestská trať. 

„Bude to rekordný rok. Zúčastnili sme sa rokovania s vlastníkom práv, ktorý v konečnom dôsledku navrhuje kalendár a zhodli sme sa, že je to dobré číslo,“ uviedol Todt pre racefans.net.

Na otázku, či by bolo dobré zaviesť maximálny počet veľkých cien v sezóne, povedal: „Nie, určite netreba zaviesť maximum. Pre mňa to nie je dôležité. Záleží na kvalite miest.“

Niektorí jazdci už dávnejšie vyjadrili obavy z rastúceho počtu podujatí, medzi nimi napr. Max Verstappen, či Kevin Magnussen. „Najväčším problémom sú mechanici, teda na nich je najväčšia záťaž. Všetci v tíme tvrdo pracujú a bolo by to pre nich dosť ťažké,“ myslí si druhý menovaný. 

Valtteri Bottas bol vo vyjadreniach miernejší. „Ak je to v budúcej sezóne len o jednu veľkú cenu viac, nie je to až tak zlé. V určitom momente sa bude musieť zaviesť limit, ale neviem na akom čísle by sa to mohlo zastaviť. Zatiaľ je to v poriadku,“ uzavrel.

Najnovšie z kategórie: Jean Todt

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk