F1.sk F1.sk

Palmer: Vettel jednoznačne odmietol nariadenie tímu
zdroj: Pirelli Motorsport

Palmer: Vettel jednoznačne odmietol nariadenie tímu

Všetci fanúšikovia to majú v živej pamäti, veď nebolo to tak dávno. Tohtoročná Veľká cena Singapuru priniesla zaujímavý moment. Undercut Sebastiana Vettela na svojho tímového kolegu. Charles Leclerc kvôli tomu prišiel o lepšiu pozíciu a vo vysielačke preto neskrýval sklamanie.

Mnohí po týchto pretekoch mladému Monačanovi vyčítali, že by mal viac dbať na tímové príkazy. Jolyon Palmer vo svojom blogu na BBC upozorňuje, že v ruskom Soči sa situácia otočila a bol to práve Vettel, ktorý nechcel počúvať. 

„Predstava Ferrari bola taká, že Leclerc sa nebude brániť Vettelovi pri vjazde do druhej zákruty, dá mu tak absolútne najlepšiu šancu dostať sa pred Lewisa Hamiltona, ktorý štartoval z druhého miesta, a následne sa za pomoc odvďačí tým, že svojho tímového kolegu pustí pred seba,“ píše bývalý jazdec F1. 

Fungovalo to až do momentu, kedy mal Nemec ustúpiť. „Rozhodnutie tifosi môžeme pochopiť. Tí chceli urobiť všetko preto, aby sa neopakovala situácia z roku 2017, kedy z tretej pozície štartoval Valtteri Bottas, ktorý mal pred sebou oba červené monoposty, ale v druhej zákrute ich vďaka slipstreamu dokázal predbehnúť a prvenstvo si udržal,“ pokračuje. 

Podľa Palmera, Vettel svoje rozhodnutie argumentoval dvoma vecami. Prvé miesto by aj tak po čase získal vďaka slipstreamu. A po druhé, že Leclerc sa mal priblížiť ešte viac, aby tento uhýbací manéver vykonal. 

„Ak štvornásobný majster sveta nesúhlasil s tým, že prepustí svoje miesto mladšiemu kolegovi, mal to vyjadriť na rannom stretnutí. Po tom, čo sa dohodli na takejto stratégii už bolo neskoro na akékoľvek sťažnosti,“ skonštatoval. "Vettelovo odmietnutie napokon vyvolalo otázky o tom, aký je vlastne pracovný vzťah dvoch jazdcov Ferrari."

"Táto situácia je delikátna počas celého roka. Vettel sa vníma ako jednotka, ale Leclerc má veľké množstvo talentu a začína ukazovať, že je rýchlejší," hovoril ďalej Palmer. "Teraz Vettel celkom jednoznačne odmietol nariadenie tímu..."

A podľa bývalého pretekára sa tak nestalo len po štarte, ale ďalší náznak prišiel po Leclercovej zastávke: "Nemec sa okamžite začal sťažovať na to, že jeho pneumatiky odchádzajú, aj keď časy na kolo to príliš nepotvrdzovali. Jednoznačne išlo o nepriamu požiadavku zájsť do boxov a pokryť Leclerca, aby ostal vo vedení."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk