F1.sk F1.sk

Giovinazzi má pocit, že singapurský prejazd okolo žeriavu bol bezpečný
zdroj: TASR

Giovinazzi má pocit, že singapurský prejazd okolo žeriavu bol bezpečný

Antonio Giovinazzi v Singapure zaujal jednak desiatym miestom, ale hlavne tým, že chvíľu viedol. Nuž a pamätáme si aj jeho desaťsekundový trest za nebezpečný prejazd okolo žeriavu a maršálov.

"Povedali, že som bol príliš blízko k žeriavu, ktorý odpratával myslím Russellovo auto," skonštatoval Giovinazzi vo štvrtok v Soči. "Zvonku to tak možno mohlo vyzerať, ale boli sme na mestskej trati, ktorá je ozaj úzka a držal som sa stanoveného času."

"Z ich pohľadu to bolo príliš blízko, ale podľa mňa to úprimne povedané bolo pomerne bezpečné. Ale oni sú komisári a som rád, že na mojom výsledku sa nič nezmenilo. Možno som mohol ísť aj o niečo pomalšie, ale držal som sa stanoveného času. Do budúcna sa poučím."

Čo je zaujímavé, v priebehu posledných štyroch rokov viedli preteky vždy len jazdci Mercedesu, Ferrari alebo Red Bullu. Na VC Veľkej Británie 2015 viedol Williams a tentoraz to bola Alfa Romeo.

"Videl som mnoho videí týchto okamihov a bolo to ozaj skvelé. Pochopiteľne sme mali inú stratégiu, ale keď som na svojej tabuľke videl P1, bolo to fakt super. Naposledy sa mi to podarilo v roku 2016 v GP2, takže to bolo fakt fajn."

"Nakoniec sme mohli dosiahnuť aj lepší výsledok, ale safety car prišlo na trať dve kolá predtým, ako som mal ísť do boxov. Mali sme trochu smoly," pokračoval Giovinazzi. "Ale máme bod, ktorý je dobrý tak pre mňa, ako aj pre tím. Sme dobre naladení a takto potrebujeme pokračovať aj v Soči."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Magazín

Pozri viac