F1.sk F1.sk

Todt považuje kvalifikačné preteky za zaujímavú iniciatívu
zdroj: TASR/AP

Todt považuje kvalifikačné preteky za zaujímavú iniciatívu

V posledných týždňoch sa pomerne vážne hovorí o tom, že v budúcom roku budeme svedkami kvalifikačných pokusov s krátkymi pretekmi z obráteného štartového roštu. Poslední by štartovali ako prví, prví ako poslední.

"Je to súčasťou diskusií týkajúcich sa toho, ako šport zlepšiť," potvrdil prezident FIA Jean Todt. "Je to o tom, ako šport spraviť atraktívnejším a ako vždy prichádzať s novými nápadmi. Nuž a je pravda, že medzi novými nápadmi je aj možnosť sobotňajších pretekov s iným štartovým roštom, ktoré by vygenerovali poradie na štarte nedeľného podujatia."

"Povedal by som, že práce prebiehajú a zatiaľ nepadlo žiadne rozhodnutie. Je to však zaujímavá iniciatíva. Chceme vidieť, aké iné možnosti by sme mali pre podporu motoršportu a v tomto prípade hlavne Formuly 1," dodal Todt.

Na situáciu reagoval aj šéf McLarenu Andreas Seidl, podľa ktorého je to v tejto chvíli ešte len v rovine nápadu. "K zavedeniu to má ešte ďaleko," upozornil. "My ako McLaren sme týmto rozhovorom v princípe otvorení. Ale všetci v padoku by sme si mali dať pozor aj na to, aby sme spravili niečo, čím nezničíme DNA Formuly 1. V zásade sa aktuálne nachádzame práve v takejto situácii."

Najnovšie z kategórie: Pravidlá

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk