F1.sk F1.sk

Hamilton kritizuje Singapur: Takmer horšie ako v Monaku
zdroj: TASR

Hamilton kritizuje Singapur: Takmer horšie ako v Monaku

Lewis Hamilton bol po Veľkej cene Singapuru nespokojný a jeho hnev bolo cítiť vo viacerých rozhovoroch. Vadil mu napríklad aj samotný okruh, ktorý je podľa neho z hľadiska predbiehania takmer horší ako Monako. Charles Leclerc mohol štartové pole brzdiť a aj tak na neho nevedel zaútočiť.

"Bohužiaľ. Je to fakt nádherné miesto a skvelá trať, ale je to takmer horšie ako Monako," skonštatoval Hamilton v rozhovore krátko po pretekoch, aby sa novinárov následne opýtal: "Bolo sledovanie pretekov také nudné, ako v Monaku?"

"Poslednú zákrutu by sme možno mali zmeniť tak, aby sme tam doslova zastali vo vlásenke. Potrebujeme tam pomalú vlásenku, ktorú obídeme. Posledná zákruta je aktuálne taká, že v nej súpera nedokážeme nasledovať."

"Ide tam o sekvenciu piatich pomerne rýchlych zákrut, v ktorých sa k pretekárovi pred nami nikdy nepriblížime. Potom by bol tento okruh možno ešte výnimočnejší," dodal Lewis Hamilton.

Na pomalé jazdné tempo bol mierne nahnevaný aj Lando Norris. "Išli sme veľmi pomaly," uviedol v rozhovore pre Sky Sports. "Každý išiel mimoriadne pomaly, oproti normálnemu tempu sme boli pomalší o tri či štyri sekundy."

"Hnevalo ma to, lebo všetci za mnou sa ma vedeli držať. Chcel som si pred nimi vytvoriť určitý náskok, ale nemohol som. Na druhej strane to bolo fajn, lebo som sa neunavil, ale toto nebol pretekársky šport. Len sme tam sedeli a nič nerobili. Bola to nuda," zdôraznil Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Magazín

Pozri viac