F1.sk F1.sk

Piloti kritizujú navrhovaný sobotný formát: Podľa Vettela je to „úplný bullshit“
zdroj: TASR/AP

Piloti kritizujú navrhovaný sobotný formát: Podľa Vettela je to „úplný bullshit“

V poslednom čase sa objavila idea, ako zmeniť sobotnú kvalifikáciu. Myšlienka je prostá, v sobotu sa bude jazdiť šprint na sto kilometrov v obrátenom poradí, ako je poradie v šampionáte. Tento návrh možno na prvý pohľad znie lákavo, no pilotom ani väčšine odborníkov sa rozhodne nepozdáva.

„Ja naozaj neviem, čo mám na to povedať. Ľudia, čo toto navrhujú naozaj nevedia, o čom rozprávajú,“ povedal na margo tejto myšlienky Lewis Hamilton. Britský pilot však bol vo svojom vyjadrení veľmi diplomatický, taký Sebastian Vettel si servítky pred ústa nedával.

„Ak mám byť úprimný, toto je úplný bullshit. Myslím, že dobre vieme, čo potrebujeme, ak chceme veci zlepšiť. Musíme štartové pole k sebe viac priblížiť. Musíme zlepšiť pretekanie,“ povedal Vettel.

„Neviem, ktorý génius s týmto prišiel, ale toto nie je riešenie. Toto je absolútne nesprávny prístup,“ povedal štvornásobný majster sveta.

A do tretice sa odmietavo k tejto myšlienke vyjadril aj teraz už päťnásobný držiteľ pole position, Charles Leclerc. „S týmto by som nebol spokojný. Toto nie je riešenie pre Formulu 1. Najlepší by mal štartovať na najlepšej pozícii, nie obracať poradie,“ povedal.

Najnovšie z kategórie: Pravidlá

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk