F1.sk F1.sk

Verstappen: Sme príliš pomalí
zdroj:

Verstappen: Sme príliš pomalí

Singapurská kvalifikačná senzácia. Okruh Marina Bay mal monopostom Red Bullu sedieť takmer dokonale, ale všetky predpoklady dnes piloti Ferrari hodili do koša. Monoposty s červeným býkom na kapote stratili skrátka priveľa.

Max Verstappen zajtra vyštartuje zo štvrtej pozície, keď na najrýchlejšieho muža soboty, Charlesa Leclerca, stratil takmer šesť desatín, čo je naozaj veľa. Red Bullu celkovo chýbalo tempo, Alex Albon a Max Verstappen sa trápili už v priebehu tretieho tréningu a slabšiu výkonnosť tímu dokonalo podčiarkla kvalifikácia.

„Z môjho pohľadu nám v priebehu celej kvalifikácie chýbalo tempo,“ povedal Max Verstappen. „V Q3 sa to všetko ešte zhoršilo, a tak sme strácali ešte viac.“

„Myslím, že som mal z auta celkovo dobrý pocit, no nemali sme dostatočný grip. Chcel som ísť rýchlejšie, no kĺzali mi všetky štyri kolesá,“ povedal Max. „Ťažko povedať, či sme mali šancu dnes získať pole postion.“

„V piatok sme všetci skúšali rôzne veci a na okruhoch, ako je tento, sa veci môžu zmeniť zo dňa na deň. Z čoho som prekvapený je, že v Monze, kde sme obvykle veľmi pomalí, sme mali dobrý víkend. Preto by ste očakávali, že tu budeme veľmi konkurencieschopní, ale neboli sme. Máme sa dnes na čo pozrieť,“ skonštatoval Verstappen.

A na otázku, čo očakáva v zajtrajších pretekoch odpovedal Max stroho: „Neviem. Sme príliš pomalí, ale uvidíme zajtra.“

Na záver ešte pripomíname, že jeho tímový kolega Alexander Albon skončil v kvalifikácii šiesty. Na Leclerca stratil takmer 1,2 sekundy, na tímového kolegu sedem desatín.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk