F1.sk F1.sk

V treťom tréningu najrýchlejší Leclerc, väčšina konkurencie pomerne ďaleko za ním
zdroj: TASR

V treťom tréningu najrýchlejší Leclerc, väčšina konkurencie pomerne ďaleko za ním

Tretí tréning pred Veľkou cenou Singapuru priniesol trochu prekvapivé výsledky, hoci z nich nemožno vyvodzovať mnoho. Faktom však je, že najrýchlejším mužom na okruhu Marina Bay bol Monačan Charles Leclerc.

Víťaz posledných dvoch veľkých cien sa v piatok dopoludnia zjavne cítil veľmi dobre. Absolvoval dva rýchle pokusy, pričom ten druhý ho poslal do čela s veľkým náskokom. Jediným, kto sa mu dokázal priblížiť bol Lewis Hamilton. Pre Brita to však nebol dobrý tréning. Neustále narážal na premávku a „podarilo“ sa mu aj kuriózne roztočiť hneď na výjazde z boxov. Na Leclercov najrýchlejší čas 1:38.192s stratil len niečo málo cez dve desatiny. Treba ešte dodať, že sme stále viac ako dve sekundy za časom vlaňajšej pole position.

Líder šampionátu však zostal jediným, ktorý sa dokázal k času Charlesa Leclerca priblížiť. Tretí skončil Sebastian Vettel so stratou viac ako šiestich desatín. Nevieme pritom, z akého dôvodu bol Nemec tak pozadu. Jeho rýchle kolá neskompromitovala premávka na trati, ani nejaké veľké jazdecké chyby.

Na štvrtom mieste sa umiestnil Valtteri Bottas, ktorý podal ďalší nie príliš výrazný výkon. Fín sa od včerajšej nehody trochu trápi. Prekvapivo vzadu sú obaja piloti Red Bullu. Max Verstappen však mal dosť smoly. Jeden pokus prerušili červené vlajky, v tých ďalších nemal šťastie na premávku a pokusy boli celkovo nevydarené. Preskočil ho tak aj Alexander Albon. Oba Red Bully však na Leclerca stratili vyše sekundu.

V strede poľa sa nám schyľuje k boju medzi McLarenom a Renaultom, pričom mierny náskok má britský celok. Obaja jeho piloti obsadili siedme a ôsme miesto.

Tretí tréning bol raz prerušený červenými vlajkami. Na vine bol Sergio Pérez, ktorý na výjazde zo zákruty číslo 21 škrtol múr. Do boxov sa síce dostal „po svojich“, no jeho tréning tým skončil. Problémy mal aj Daniil Kvjat, u ktorého to vyzerá na ďalšiu poruchu pohonnej jednotky. Ruskému pilotovi sa dymilo zo zadnej časti a v boxoch mechanici okamžite začali jeho monopost rozoberať. Zdá sa, že Daniila čaká výmena pohonnej jednotky.

Šachovnicové vlajky! Tretí tréning končí.

Alexander Albon s ďalšou podobnou chybou. Tento víkend už po niekoľkýkrát.

Posledné sekundy a na trati už nikto nie je v rýchlom kole. Víťazom tretieho tréningu sa stane Charles Leclerc.

Vettel v ďalšom pokuse so stratol osem desatín na Leclerca.

Verstappen v ďalšom pokuse pomalý. Na Leclerca stratil v každom sektore, pridali sa chyby aj premávka. Finálna strata viac ako sekunda.

Aby toho pre Brita nebolo málo, v rýchlom kole okamžite narazil na premávku a svoj pokus zabalil.

Leclerc s ďalším fantastickým kolom! Fialové všetky tri sektory a Monačan ide do čela necelú sekundu. Aj Paul di Resta podotýka, že vylepšenia Ferrari prinášajú ovocie.

V Toro Rosso to vyzerá na výmenu pohonnej jednotky! Pre Daniila Kvjata to nevyzerá vôbec dobre.

George Russell sa posunul na pekné dvanáste miesto.

Bottas v čele! 1:39. 1s, Verstappen sa zaradil na tretie miesto, stratil dve desatiny.

Renault vyzerá veľmi rýchly, momentálne na štvrtom, resp. siedmom mieste.

Max Verstappen z Péreza nadšený nebude. Práve si chystal rýchle kolo na úplne čerstvej najmäkšej zmesi, podobne na tom boli obaja jazdci Renaultu.

V garáži Toro Rosso je naozaj rušno. Kvjat už auto opustil a v garáži je naozaj veľká hmla od pohonnej jednotky.

Z monopostu Daniila Kvjata sa dymí, nevyzerá to dobre. Rus dorazil do boxov.

Hamilton v ďalšom pokuse na strednej zmesi zrýchlil, od Leclerca je však stále ďaleko.

Vettel na mäkkých pneumatikách síce bol v prvom sektore najrýchlejší, v ostatných dvoch však prepadol. Je takmer sekundu za Leclercom.

Leclerc "vymaľoval" všetky sektory fialovo a o takmer sekundu sa posúva pred Hamiltona. Mercedes však išiel na stredne tvrdej zmesi, Ferrari na najmäkšej.

Do čele ide Hamilton, stále však nie sme pod métou 1:40, zmení to Charles Leclerc?

Úvodné časy Bottasa a Albona nie sú veľmi rýchle. Sme ďaleko za tým, čo bolo včera,

Po desiatich minútach sme sa dočkali.

Boli to len inštalačné kolá. Tí, čo na trať hneď vyšli sa po jednom kole vrátili do boxov. Na prvé časy si tak počkáme.

V Mercedese sa neponáhľajú. Ani jeden z pilotov ešte nie je v aute. Naopak, mnoho ich súperov vyšlo na trať hneď po rozsvietení zeleného svetla.

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk