F1.sk F1.sk

Pretekári Ferrari po piatku nie sú celkom spokojní, Mercedes a Red Bull sú silnejší
zdroj: TASR

Pretekári Ferrari po piatku nie sú celkom spokojní, Mercedes a Red Bull sú silnejší

Charles Leclerc mal v prvom singapurskom tréningu technické problémy a Ferrari potvrdilo, že ide o prevodovku. Jazdy ukončil predčasne a popoludní potom obsadil až šieste miesto, pričom na Lewisa Hamiltona stratil 1,2 sekundy.

"V prvom tréningu sme mali problém a prišli sme o niekoľko kôl, ktoré sú na mestskom okruhu vždy dôležité," povedal Leclerc. "V druhom som potom autu jednoducho neveril, ale ani ten okruh mi akosi nesedel. Pred zajtrajškom na tom potrebujem popracovať a potrebujem sa zlepšiť."

"Nie je to však nič vážne a viackrát sa stalo, že v piatok sme na tom neboli optimálne. Potrebujem sa na to pozrieť a dúfam, že zajtra to bude lepší deň. Isto mi nepomohlo, že som v prvom tréningu odjazdil tak málo, ale nie je to výhovorka. Je to aj o mne. Musím na tom zapracovať."

Zdá sa, že Mercedes a Red Bull sú o krok pred Ferrari, ale v Singapure sa to očakávalo. "Budú veľmi silní, takže to bude ťažké. Ale čakali sme to. Pokúsime sa z toho vyťažiť maximum," dodal Charles Leclerc.

Sebastian Vettel zaostal za Hamiltonom o 818 tisícin sekundy, ale niečo takéto aj očakával. 

"Mercedes bol dnes veľmi silný," uviedol. "Celkovo boli o niečo rýchlejší. My to však vieme zvládnuť aj o niečo lepšie a auto ešte zlepšiť, takže uvidíme. Zatiaľ sme nemali optimálny balans, grip treba distribuovať o niečo inak. Mal som problémy s prednou časťou a pri dlhej jazde sa všetko akosi prehrievalo. Kĺzal som sa."

"Pri krátkych jazdách sme nemali čisté kolá a obaja sme sa dostali do premávky, takže ťažko súdiť. Balans ešte isto vieme doladiť a auto vylepšiť. Nuž a potom uvidíme. Ťažko povedať, ako je na tom Red Bull - neviem, či mali čisté jazdy. Pre kvalifikáciu máme dostatok pneumatík a dostatok pokusov, aby sa všetko ukázalo. Uvidíme. Malo by to byť OK. Dúfam, že nie sme veľmi ďaleko," uzavrel Vettel.

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk