F1.sk F1.sk

V druhom tréningu najrýchlejší Hamilton, za ním Verstappen a Vettel
zdroj: Pirelli Motorsport

V druhom tréningu najrýchlejší Hamilton, za ním Verstappen a Vettel

Druhý tréning pred veľkou cenou Singapuru sa niesol v znamení súboja medzi Mercedesom a Red Bullom. Ferrari na okruhu Marina Bay narážalo okrem vlastných problémov aj na premávku na trati.

Lewis Hamilton bol najrýchlejším mužom druhého tréningu, keď o takmer dve desatiny porazil Maxa Verstappena na Red Bulle. Na treťom mieste sa umiestnil Sebastian Vettel, ktorý však stratil už pomerne výrazne, vyše osem desatín. Treba však objektívne dodať, že mu niekoľko pokusov zmarila intenzívna premávka na trati.

Opatrné piatkové popoludnie predviedol aj Valtteri Bottas, ten sa po havárii v prvom tréningu tak trochu hľadal a zdalo sa, akoby v prvom rade nechcel urobiť ďalšiu chybu. Piatym mužom v poradí je Alexander Albon. Britsko-thajský pretekár začal druhý tréning dvoma výletmi mimo trať, ten druhý skončil až zničeným predným krídlom. Najlepšiu šesticu uzatvára Charles Leclerc.

V strede poľa sa zrejme na trón vracia McLaren. Tím z Wokingu ukazuje v Singapure dobrú formu a rozhodne patrí vo „zvyšku sveta“ k najväčším favoritom.

Už tradične nebola núdza na incidenty, ktoré sú v piatkových tréningoch bežné, najmä na mestských okruhoch. Protagonistami toho najväčšieho boli Sergio Pérez a Kevin Magnussen. Mexičan si chystal v záverečnej sekcii rýchle kolo, keď sa zaňho dostal pilot Haasu. Ten sa natlačil pred svojho súpera, ktorý ho ale úplne zbytočne natlačil do múru. Oba monoposty vyviazli s menšími poškodeniami. V závere tréningu vydalo riaditeľstvo pretekov informáciu, že Checo sa po tréningu bude spovedať komisárom.

Sebastian Vettel mal ideálny pokus na veľmi rýchle kolo, na najmäkšej zmesi a bez premávky, no napriek tomu stratil na Leclerca vyše šesť desatín.

Šachovnicové vlajky! Druhý tréning skončil.

Sergio Pérez bol pozvaný "na koberček", za incident s Kevinom Magnussenom.

Tímy práve absolvujú dlhé jazdy. Na trati všetko ide v usporiadanom tempe a stabilných "vláčikoch".

Poradie sa nám ustálilo, na chvoste opäť Williamsy a Haasy. V čele Mercedesy a Red Bully, Ferrari na piatom a šiestom mieste.

Prvé miesto si berie Hamilton, a zrazu sme na úrovni 1:38.7s.

Albon na čele neostal dlho. Porazil ho Max Vserstappen, a to takmer o sekundu.

Alex Albon sa na trať vrátil vo veľkom štýle. Prelomil hranicu 1:40 a je v čele. Stále sme však vyše tri sekundy za vlaňajšou pole position.

Tímy sa uchýlili do boxov, začínajú dlhé jazdy.

Pohľad na rôzne priezory na prilbách pilotov.

Hamilton potvrdil svoju líderskú pozíciu, na tretie miesto sa zaradil Charles Leclerc so stratou pol sekundy. Veľmi nenápadné sú zatiaľ Red Bully, ktoré v úvode obuli najtvrdšie dostupné zmesi.

Na trati aj oba Mercedesy, hneď dávajú fialové sektory.

Alex Albon musel použiť výbehovú zónu. Nevošiel sa do jednej zo zákrut v záverečnej sekcii okruhu.

Na trať nám vychádza postupne množstvo pilotov, Najrýchlejší po desiatich minútach prekvapivo George Russell.

Máme zelenú. Na trať vyšiel Kimi Raikkonen.

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk