F1.sk F1.sk

Magnussen: Grosjeanova spätná väzba pomohla Haasu vyriešiť problém s monopostom
zdroj: TASR/AP

Magnussen: Grosjeanova spätná väzba pomohla Haasu vyriešiť problém s monopostom

Kevin Magnussen tvrdí, že jeho tímový kolega pomohol Haasu pochopiť problémy, ktoré mal jeho monopost. Mal ich presvedčiť, aby odstránili jednu zo svojich aktualizácií. To sa napokon ukázalo ako lepšie riešenie.

Haas na Veľkej cene Rakúska použil aerodynamický balík, ktorý nasadil už v úvodných pretekoch sezóny. Mal to byť práve Romain Grosjean, ktorý ich presvedčil k zmene. Americký tím najskôr zo situácie vinil pneumatiky, ale ukázalo sa, že problém je niekde inde. 

Romain od začiatku hovoril, že s monopostom, na ktorom bola druhá špecifikácia, sa mu dobre nejazdí,“ vysvetlil Magnussen

„V aerodynamickom tuneli sme videli čísla, ktoré naznačovali, že auto by malo byť rýchlejšie, ale nebolo. Keď použil prvú špecifikáciu, dokázal ma poraziť až v dvoch kvalifikáciách,“ uviedol.

Dánsky pilot si nemyslí, že by kvôli tomu bol jeho kolega v nevýhode. „Bol to zaujímavý experiment a veľa sme sa vďaka nemu naučili,“ povedal. Podľa neho je všetko o detailoch. 

„V ťažkých chvíľach sa veľa naučíš. Ak sa ti darí, všímaš si len malé detaily, ale ak nie, musíš sa na to pozrieť ako na celok. Niekedy to skutočne pomôže,“ uzavrel Magnussen.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk