F1.sk F1.sk

Bottas: Prach z uhlíkových bŕzd je rovnaký problém ako smog
zdroj: McLaren

Bottas: Prach z uhlíkových bŕzd je rovnaký problém ako smog

Včera sme vás informovali, že organizátori Veľkej ceny Singapuru musia počítať s možným problémom ohľadom smogu, ktorý v týchto dňoch trápi obyvateľov tohto mestského štátu. Tí nenechávajú nič na náhodu a pre divákov budú v prípade potreby k dispozícii aj jednorazové masky.

V súvislosti s tým sa vynorila otázka, ako sa s prípadnými zvýšenými hodnotami smogu vyrovnajú samotní jazdci. Situáciu upokojuje Valtteri Bottas, ktorý hovorí, že prach z uhlíkových bŕzd je väčší problém. 

„Veľmi sa o to nezaujímam, zbytočne by som nad tým strávil veľa času,“ vyhlásil. „Keď jazdíme, tak dýchame prach z bŕzd, takže nevidím v tom veľký rozdiel.“

Na otázku, či má pocit, že by sa problém s dýchaním brzdného prachu mal riešiť, odpovedal: "Neviem, či sa s tým dá niečo urobiť. Vždy po pretekoch, keď si kýchnem, mám z nosa čierny výtok. Nemôžem  povedať, čo to robí s telom, keďže sám neviem.“

Tímový kolega Lewis Hamilton si je tiež vedomý problému, ktorý môže nastať. „Všetci máme po ruke lekárov. Poradili mi, aby som sa vonku príliš nezdržiaval, ale netuším, ako to dopadne v pretekoch,“ vyjadril sa.

Smogovú situáciu nerieši ani Daniil Kvyat: „Jazdíme v rôznych podmienkach. Pri pretekoch veľa dýchame a popravde, ani nechcem vedieť, čo to s telom robí,“ uzavrel tému o smogu. 

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk