F1.sk F1.sk

Hülkenberg popiera tvrdenia Steinera: Od Haasu vraj ponuku dostal
zdroj: Renault

Hülkenberg popiera tvrdenia Steinera: Od Haasu vraj ponuku dostal

Možnosti Nica Hülkenberga nájsť si pretekársku sedačku vo Formule 1 v sezóne 2020 sa prudko stenčili. Všetko nasvedčovalo tomu, že podpíše zmluvu s Haasom, no americký tím sa rozhodol ponechať vo svojom tíme Romaina Grosjeana. Hülkenberga to podľa jeho slov vôbec neprekvapilo.

„Veľmi som sa o tú dohodu neusiloval,“ povedal Nico Hülkenberg na margo dohody s americkým tímom. „Nepostupovali sme, nedohodli sme sa, neposkladali sme to s Haasom dohromady. A toto je dôsledok.“

„Haas bola rozhodne jedna z možností a rokovali sme spolu, to nie je žiadne tajomstvo. Len sme sa nedokázali dohodnúť,“ povedal Hülkenberg.

Možnosti nemeckého pilota nájsť si sedačku vo Formule 1 v sezóne 2020 sú tak opäť o čosi menšie. Svoje jazdecké zostavy ešte nepotvrdili Red Bull, Toro Rosso, Alfa Romeo a Williams. Poslednou reálnou alternatívou pre Hülkenberga je asi už len Alfa. Tam ale naráža na Ferrari, ktoré podporuje zotrvanie Antonia Giovinazziho.

„Myslím, že vidíte a chápete, ktoré miesta ešte zostali k dispozícii a ktoré nie. Podľa mňa je to celkom samozrejmé,“ povedal Hulk. „Momentálne neviem, do istej miery to je mimo moju kontrolu. Najdôležitejšie teraz je jazdiť a odvádzať výsledky.“

„Myslím, že existujú možnosti a reálna šanca, ale v tomto športe si nikdy nemôžete byť istí. Veľmi chcem zotrvať vo Formule 1, no nová zmluva musí dávať zmysel, musí to byť rozumná dohoda. Nie som zúfalý a v pozícii, z ktorej pristúpim na čokoľvek.“

„Nechcem tým povedať, že budem ignorovať alebo nerešpektovať Williams, myslím to vo všeobecnej rovine. Týka sa to aj Haasu. Toto je pre mňa skrátka najdôležitejšie,“ povedal Hülkenberg.

Čo ale taká Alfa Romeo? Veď z mnohých hľadísk má k tomuto tímu naozaj blízko. V Sauberi pretekal v sezóne 2013, kedy si ho vraj veľmi obľúbil jeden z jeho najvýznamnejších manažérov, Beat Zehnder. Súčasný boss tímu Frédéric Vasseur mu šéfoval v juniorke, kde jazdil za ART a svojho času ho priviedol aj do Renaultu, ktorému krátko šéfoval.

„Poznáme sa mnoho rokov. Je to človek, ktorý ma priviedol do Renaultu,“ povedal Nico na adresu Vasseura.

Vráťme sa ale ešte k Haasu. Šéf tímu Günther Steiner síce priznal, že s Hülkenbergom o vzájomnej spolupráci rokovali, no tím nemeckému pilotovi nikdy nepredložil formálnu ponuku na zmluvu. Nico sa však vyjadril v úplnom protiklade s týmto vyhlásením.

„Bola to seriózna diskusia. Pre mňa je však ťažké zachádzať do konkrétnych detailov, všetko sú to dôverné a citlivé informácie, ktoré nemôžem komentovať,“ povedal Hulk. Nevyhol sa však priamej otázke, či dostal od Haasu ponuku, odpoveď bola jednoznačná: „Samozrejme, že sme ju dostali.“

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk