F1.sk F1.sk

Hamilton a Grosjean zložili poklonu Kubicovi: Jeden z najtalentovanejších jazdcov
zdroj: Mercedes

Hamilton a Grosjean zložili poklonu Kubicovi: Jeden z najtalentovanejších jazdcov

Robert Kubica v priebehu tohto víkendu potvrdil, že končí svoje účinkovanie v tíme Williams a pre sezónu 2020 sa poobzerá po iných možnostiach. Poliak patril svojho času k najrešpektovanejším talentom sveta motoršportu, hororové zranenie v rely v roku 2011 mu však neumožnilo naplniť proroctvá o budúcom majstrovi sveta.

Jeho návrat do F1 v tejto sezóne už bol len tieňom rozprávky, ktorú Kubica písal medzi rokmi 2006 a 2010. Williams postavil veľmi nekonkurencieschopné auto, Poliaka navyše limitujú následky nehody v rely, pri ktorej takmer prišiel o život. Jeho pravá ruka sa nedokázala plne zotaviť, čo v športe akým je Formula 1 predstavuje veľký hendikep. Jeho súperi mu však aj pre nešťastné okolnosti zložili o to väčší hold.

„Roberta poznám pravdepodobne najdlhšie z ľudí tu okolo. Pretekali sme spolu na motokárach v roku 1997? Alebo 1998? Pre mňa je to jeden z najtalentovanejších jazdcov, s akým som kedy jazdil,“ povedal päťnásobný majster sveta Lewis Hamilton.

„Je pozoruhodné, akú silu a odhodlanie ukázal, najmä po jeho ťažkej nehode. Za takýchto okolností sa nedokáže vrátiť len tak hocikto a ešte súperiť s ľuďmi, ktorí sa s takou situáciou nemuseli vyrovnávať,“ povedal Hamilton.

„Myslím, že bolo skvelé vidieť ho späť, aj keď určite nebol v konkurencieschopnom tíme, ako vtedy. Podľa mňa si však v tomto roku počínal skvelo,“ uzavrel Hamilton.

Slová úcty na adresu poľského pretekára pridal aj ďalší ostrieľaný pilot Formuly 1, Romain Grosjean. Rodák z Ženevy si podobne ako Hamilton pamätá Robertove najúspešnejšie obdobie kariéry. V tom čase bol v F1 úplným začiatočníkom. Kubicov príbeh označil za veľmi inšpiratívny.

„Prvýkrát som sa s Robertom rozprával v roku 2009, myslím, že to bolo v Abú Zabí. V roku 2010 sme mali byť tímovými kolegami, na čo som sa veľmi tešil,“ povedal Grosjean. „Napokon sa to však nestalo.“

„Spôsob, akým sa dokázal vrátiť na tú najvyššiu úroveň a akým sa sem prebojoval, je úchvatný,“ uzavrel Francúz.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk