F1.sk F1.sk

Stroll označil Vettelov taliansky počin za smiešny
zdroj: TASR

Stroll označil Vettelov taliansky počin za smiešny

Lance Stroll mal nedávnu Veľkú cenu Talianska veľmi dobre rozbehnutú. Bol na bodovaných priečkach, ale odrazu sa po svojej chybe vracal Sebastian Vettel na trať tak nešťastne, že ho trafil. Súpera poslal mimo trate a ten následne spravil niečo podobné Pierrovi Gaslymu. Kanaďan nakoniec skončil až dvanásty.

"Chvíľu trvalo, kým som to strávil. Potreboval som na to pár dní," povedal Stroll vo štvrtok pred VC Singapuru. "Ale čo s tým narobíte? Taký je pretekársky šport a občas sa stanú aj takéto veci. Bola to jedna z nehôd, pri ktorých sa počas desiatich sekúnd všetko pokazí."

Stroll bol v tom čase na parádnom siedmom mieste, ale odrazu sa to všetko rozpadlo. Prečo potom sám vrazil do Pierra Gaslyho a v zásade napodobnil to, za čo Vettela nazval idiotom.

"Boli to dve rozdielne nehody. Myslím si, že Vettel mohol jednoducho počkať, kým bude na trati voľno. Ja som bol z toho všetkého naopak vystrašený. V takom prípade sa niečo také, ako s Pierrom, môže stať. V podaní Seba to však bolo smiešne a časť z mňa je z jeho počinu naďalej poriadne frustrovaná."

Vettel sa po pretekoch prišiel okamžite ospravedlniť. "To mi môj výsledok bohužiaľ nevráti. On to zavinil. Ja som spravil všetko pre to, aby som sa kolízii vyhol," zdôraznil Lance Stroll, podľa ktorého to boli "tri zákruty ako z pekla".

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk