F1.sk F1.sk

Steiner vysvetlil, prečo Haas stavil na Grosjeana a nie Hülkenberga
zdroj: Haas

Steiner vysvetlil, prečo Haas stavil na Grosjeana a nie Hülkenberga

Americký tím Haas vo štvrtok prekvapil informáciou o tom, že predĺžil zmluvu s Romainom Grosjeanom. Všeobecne sa totiž očakávalo, že siahne po Nicovi Hülkenbergovi. Prečo sa tak nestalo?

"Bolo to tesné. Ťažké rozhodnutie," odpovedal na otázku zvedavých novinárov šéf tímu Haas Günther Steiner. "Obaja sú to veľmi dobrí jazdci a osobne dúfam, že Nico ostane v F1. Mám ho rád a je to dobrý jazdec. Nakoniec sme sa rozhodli, že aj naďalej budeme spolupracovať s Romainom. V tíme je už štyri roky, poznáme jeho silné i slabé stránky a vieme, že ak má dobrý deň, je veľmi dobrý. Tím navyše dobre pozná."

"Hlavný dôvod je v tom, že v aktuálnom roku naše auto nepodáva také výkony, ako chceme. Táto skutočnosť nemá nič spoločné s jazdcami, ktorých v aute máme. Je to o aute a otvorene to priznávame. Sme si toho vedomí. Ak by sme teraz vymenili jazdca, tak neviem, či by nám to pomohlo zlepšiť auto. Možno áno, ale možno aj nie, pretože nový človek by nevedel, kde začíname."

"Romain bol naopak kľúčovou súčasťou pochopenia toho, čo je s našim autom zle. V tomto smere nám veľmi pomohol," zdôraznil Steiner. "Nuž a nepotrebovali sme do toho všetkého pridať ďalšiu neznámu."

Rozhodnutie podržať si Grosjeana vraj padlo v priebehu minulého týždňa. Stalo sa tak po VC Talianska, pričom Hülkenberg nedostal žiadnu ponuku. "Rozhodli sme sa pre Romaina, ale neviem, či by Nico prišiel. Hovorili sme s ním, ale nepovedal, že 'idem'. Do toho bodu sme sa nedostali. Komunikovali sme, ale nikdy sme mu nepredložili formálnu ponuku. Neviem teda, či by ju akceptoval. Opýtajte sa ho," dodal Günther Steiner.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk