F1.sk F1.sk

Magnussen: Fyzicky najnáročnejšie podujatie sezóny
zdroj: TASR

Magnussen: Fyzicky najnáročnejšie podujatie sezóny

Tento víkend nás v Singapure čaká z niekoľkých hľadísk mimoriadne zaujímavé podujatie. Jedná sa o nočné preteky, navyše sa jazdí na mestskom okruhu, kde piloti majú omnoho menší priestor na nápravu chyby.

„Na každej mestskej trati je priestor na chybu menší. Osobne mám tieto okruhy rád a privítal by som ich v kalendári viac. Myslím, že sú napínavejšie a predstavujú väčšiu výzvu,“ povedal pilot Haasu Kevin Magnussen.

Okruh Marina Bay je z určitého hľadiska ešte náročnejší v tom, že je veľmi kľukatý. Má až 23 zákrut, čo v kombinácii s blízkymi múrmi a atmosférickými podmienkami znamená, že piloti si nemajú kedy vydýchnuť.

„Nedá sa povedať, že by bola niektorá zákruta zradnejšia, než iná. Dvanástka a trinástka sú náročné. Do zákruty dvanásť brzdíte a zatáčate súčasne. Na výjazde z trinástky musíte byť s plynom veľmi precízny, aby ste získali čo najviac trakcie a zároveň sa vyhli múru,“ povedal Magnussen.

„V Singapure sa jazdí naozaj fyzicky, a to z niekoľkých dôvodov. Prvým je veľká horúčava. Druhým, že si na okruhu nemáte kedy vydýchnuť, neustále pracujete s volantom a je tam málo roviniek. A po tretie, keďže je priemerná rýchlosť nízka, preteky zakaždým atakujú dvojhodinový limit. Je to fyzicky najnáročnejšie podujatie sezóny,“ povedal Dán.

„Je to pritom ťažké aj z hľadiska psychiky. Po celý čas musíte byť plne koncentrovaný, možno ešte viac, než počas iných pretekov. Po celé kolo neustále zatáčate. S vyššou fyzickou námahou ide ruka v ruke aj tá psychická,“ uzavrel Magnussen.

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk