F1.sk F1.sk

Marko o motorovej záhade Ferrari: Hlavne Renault a Mercedes na nich ukazujú prstom
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko o motorovej záhade Ferrari: Hlavne Renault a Mercedes na nich ukazujú prstom

Ako sme vás už informovali, konkurentom sa príliš nepozdáva mimoriadne extrémny výkon pohonných jednotiek Ferrari. Nechápu, ako je vôbec možné, že červení ostatným tak odskočili.

Auto Motor und Sport písal o výhode na úrovni 40kW a s rovnakou informáciou teraz prišiel aj Auto Bild Motorsport. Tento zdroj získal aj vyjadrenia Helmuta Marka.

"Hovoríme tu o 40kW (približne 55 koní, pozn. red.)," uviedol Rakúšan. "O toľko má Ferrari viac ako ostatní, ale vždy len počas jedného kola. Hlavne v kvalifikácii to bolo na dlhých rovinkách v Spa a v Monze vďaka nadobudnutej rýchlostnej výhode poriadne cítiť."

AMuS písal aj o tom, že Red Bull si vymieňa listovú komunikáciu s FIA a snaží sa prísť na to, čo to červení robia. Ak by vedeli poukázať na niečo nelegálne, bolo by to ihneď zakázané.

Helmut Marko však upozornil: "Nie sme to hlavne my, kto na Ferrari ukazuje prstom. Ide tu hlavne o Renault a Mercedes."

Zdroj pridáva aj trefné vyjadrenie bývalého šéfa Lotusu Colina Chapmana ešte spred 50 rokov. "Ak vyhráte prvýkrát, tak sa s vami všetci tešia," povedal vtedy Chapman. "Ale od druhého triumfu na vás začnú ukazovať prstom a pokúsia sa vám škodiť."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk