F1.sk F1.sk

Piloti Toro Rosso: Aká je príprava na najnáročnejšie podujatie sezóny?
zdroj: TASR

Piloti Toro Rosso: Aká je príprava na najnáročnejšie podujatie sezóny?

Noc, umelé osvetlenie, obrovská vlhkosť, kľukatý mestský okruh s blízkymi múrmi a množstvom zákrut. Singapur patrí medzi najväčšie jazdecké výzvy v sezóne. Ako sa na také niečo pripraviť? Prezradili nám piloti tímu Toro Rosso Pierre Gasly a Daniil Kvjat.

„Vraciame sa na konfiguráciu s maximálnym prítlakom. Trať v Singapure má mnoho spoločného s Monakom, no je tu aj viacero roviniek,“ povedal Pierre Gasly pre oficiálne stránky tímu. „Toro Rosso tam má niekoľko dobrých výsledkov, aj keď pre mňa to vlani bol komplikovaný víkend.“

„Budú to tento rok moje tretie preteky s novým tímom. Už v Monze som sa v aute cítil komfortnejšie a pokročili sme aj vo vzájomnej práci s inžiniermi. Cítim, že sa to všetko postupne zlepšuje a zapadá do seba,“ povedal Gasly.

„Plánujeme v tomto trende pokračovať a dúfame, že sa nám podarí zapísať nejaký dobrý výsledok.“

„Preteky v Singapure sú veľmi náročné, v prvom rade je to všadeprítomná horúčava, v druhom sa jedná o nočné preteky. Tvrdšie podmienky ale znamenajú, že to bude ešte vzrušujúcejší zážitok,“ povedal Gasly.

„Tomu všetkému sme prispôsobili aj našu prípravu. Trénovali sme v omnoho horúcejších podmienkach, oblečení v niekoľkých vrstvách, aby sme telo navykli na potenie. Strávil som tiež množstvo času v saune, kde je sucho a teplo,“ opisuje Francúz.

„Takýmto spôsobom sa pripravíte tak dobre, ako len môžete. Bolo to dôležité, pretože toto je najdlhšia a najťažšia veľká cena v sezóne. Jazdí sa vo vysokom tempe a okruh má množstvo zákrut, nemáte si kde vydýchnuť,“ hovorí Gasly.

„Mám rád technické, kľukaté okruhy, kde môžete chytiť rytmus. Singapur si vyžaduje plné sústredenie po dve hodiny v extrémnych podmienkach. Možno to sú najťažšie preteky v sezóne, ale aj najvzrušujúcejšie,“ uzavrel Gasly.

O svoju prípravu sa podelil aj Daniil Kvjat, kvôli ktorej vzbudil na ulici pozornosť okoloidúcich. „Je veľmi horúco a vlhko, čo sa premietlo aj do mojej predpretekovej prípravy. Napríklad som chodil behať s viacerými vrstvami oblečenia, než obvykle. Vyzerá to trochu smiešne a prichádzali aj začudované pohľady od ľudí na ulici,“ povedal Rus.

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk