F1.sk F1.sk

Singapur očami Ferrari
zdroj: Scuderia Ferrari

Singapur očami Ferrari

Kalendár Formuly 1 sa nateraz rozlúči s európskou časťou a zavíta naspäť do Ázie, kde sa bude už najbližší víkend konať Veľká cena Singapuru. V poradí pätnáste preteky tejto sezóny sú známe tým, že sa konajú v noci, pod umelým osvetlením. Štart na Marina Bay je naplánovaný o 20:10 miestneho času, teda približne hodinu po západe Slnka.

Ferrari na tejto trati vyhralo dvakrát, štyrikrát sa tešilo z pódiového umiestnenia a rovnako štyrikrát aj z pole position. Prvé víťazstvo si tifosi pripísali v roku 2010, keď Španiel Fernando Alonso dominoval, ale hlavne nepustil pred seba Sebastiana Vettela, ktorý vtedy hájil farby Red Bullu. Nemecký jazdec tu vyhral v roku 2015, v jeho prvom roku vo Ferrari. Rovnako ako Alonso štartoval z prvého miesta a tiež za sebou držal Red Bull, za ktorý jazdil Daniel Ricciardo.

Preteky sú vypísané na 61 kôl, čo predstavuje vzdialenosť približne 309 km a takmer dvojhodinový pobyt na trati. Ferrari po dvoch víťazstvách v Spa a v Monze, pred nadchádzajúcou veľkou cenou veľmi vyskakovať nemôže. Okruh s viacerými pomalými zákrutami a menšími rovinkami ich na prvenstvo veru nefavorizuje. 

„Singapur je pre nás jazdcov zrejme najťažšou veľkou cenou. Hlavne kvôli teplu a vlhkosti. Je to však špeciálne miesto, keďže sa jazdí v noci a ja sa nejakým spôsobom cítim byť oveľa rýchlejší ako počas dňa. Bude to jedinečný víkend, aj keď pre nás špeciálne ťažší, keďže takéto okruhy nám teraz nevyhovujú,“ vyjadril sa Charles Leclerc pred víkendovým podujatím pre oficiálnu stránku Ferrari.

Podobný názor zdieľa aj Sebastian Vettel. „Po Spa a Monze je to veľmi odlišný typ okruhu, ktorý sa mi ale naozaj páči. Jazdí sa v uliciach, kde nie je priestor pre chyby a navyše celé sa to odohráva pod umelým osvetlením. Je ťažké predvídať konečný výsledok, pretože stať sa môže čokoľvek.“ 

Mattia Binotto sa snaží znížiť tlak, ktorý je na Ferrari po dvoch víťazstvách ešte väčší. „Výhry nás samozrejme potešili, ale uvedomujeme si, že Singapur bude pre nás predstavovať nové výzvy. Naše auto tu nebude také silné, ale prinesieme zopár vylepšení. V týchto pretekoch sa predstavia aj pneumatiky s označením „hypersofty“, ktoré sa nepoužívali od Veľkej ceny Kanady. To všetko zaistí ťažký, ale vzrušujúci víkend v F1."

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk