F1.sk F1.sk

Lammers: Zandvoort bude pripravený hostiť veľkú cenu F1
zdroj: Red Bull / GEPA

Lammers: Zandvoort bude pripravený hostiť veľkú cenu F1

Šéf holandskej VC Jan Lammers hovorí, že Zandvoort bude pripravený v máji 2020 hostiť preteky F1, a to aj napriek obrovskému množstvu práce, ktorú je potrebné urobiť.

Revízie samotnej trate a okolitej infraštruktúry musia byť dokončené pred 3. májom, kedy sa prvýkrát od roku 1985 uskutočnia preteky svetového šampionátu. 

Práce nepodliehajú iba schváleniu FIA, ale aj miestnymi úradmi, pričom umiestnenie trate musí zohľadniť aj environmentálne záležitosti. „Je potrebné urobiť veľa práce, ale tvrdo na tom makáme,“ uviedol Lammers pre Motorsport

„Myslím, že to zvládneme a budúci rok prekvapíme množstvo fanúšikov. Bude sa tu koncom septembra a v októbri veľa pracovať, takže pred Vianocami už uvidíme prvé výsledky,“ pokračoval bývalý pretekár, ktorý sa zúčastnil 44 súťažných víkendov F1.

Vzápätí potlačil do úzadia akékoľvek informácie ohľadom oneskorenia prác. „Nemôžeme ľuďom hovoriť každý detail. Zandvoort je samozrejme témou číslo 1 a aj médiá chcú priniesť novinky. Keď však nič nemajú, budú si hľadať vlastné správy, ktoré sú samozrejme viac negatívne. Nemáme sa čoho báť, okruh bude 3. mája pripravený,“ vyhlásil. 

Pokiaľ ide o revíziu okruhu, Lammers povedal, že FIA musí dať ešte formálny súhlas. Podľa neho budú všetky úradné záležitosti len formalitou. 

„Sme spokojní s tým, ako sa veci vyvíjajú. Nemôžeme vedieť všetko vopred, ale snažíme sa byť čo najviac pripravení. Plne verím, že zažijeme jedinečnú veľkú cenu,“ uzavrel Lammers.

Najnovšie z kategórie: Zandvoort

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk