F1.sk F1.sk

Wolff: V Singapure nič nebude samozrejmosťou
zdroj: TASR/AP

Wolff: V Singapure nič nebude samozrejmosťou

Šéf tímu Mercedes, Toto Wolff, trvá na tom, že počas nasledujúceho víkendu, na Veľkej cene Singapuru, budú strieborní musieť pracovať absolútne naplno.

„Nič nie je samozrejmé,“ tvrdí Wolff aj napriek tomu, že pred veľkou cenou sú práve oni pasovaní do roly favorita. 

Lewis Hamilton minulý rok dokázal premeniť pole position aj na konečné víťazstvo, a to napriek tomu, že Mercedes predpovedal počas pretekov tuhý boj. Práve na okruhoch ako napr. Singapur, strieborné šípy v minulej sezóne zaostávali. Zmena filozofie dizajnu monopostov počas zimy však viedla k tomu, že tím priniesol výrazné zvýšenie výkonu hlavne z hľadiska prítlaku. To sa v tomto roku odzrkadlilo v podobe lepších výsledkov v Monaku, či v Maďarsku.

Po opakovaných porážkach od Ferrari v Spa a v Monze sa Mercedes bude snažiť dostať sa späť na víťaznú vlnu. „Po letnej prestávke sme sa vrátili s vedomím, že prvé dve veľké ceny budú pre nás ťažké,“ uviedol Wolff pre oficiálnu stránku tímu

„V oboch prípadoch naši jazdci skončili na pódiu a spolu získali 67 bodov, čo je viac, ako sme očakávali,“ povedal. 

Podľa neho bude nasledujúca veľká cena skvelou prezentáciou tohto športu. „Bude to náročný víkend, hlavne kvôli časovému harmonogramu a podnebiu. Teploty môžu pri vysokej vlhkosti vzduchu atakovať 40 stupňov Celzia. Pracovať v týchto podmienkach bude pre všetkých náročné,“ povedal Wolff.

„Na trati, ako je Singapur, vám nikto zadarmo nič nedaruje. Musíme pochopiť náš monopost a tohtoročné pneumatiky na veľmi špecifickom okruhu, ale tešíme sa na ťažkú bitku pod svetlami,“ uzavrel.

Mercedes vstúpi do víkendových pretekov s obrovskou, 154-bodovou výhodou oproti najbližším rivalom z Ferrari. Hamilton tiež vedie aj v tabuľke jazdcov, keď má o 63 bodov viac ako je tímový kolega Valtteri Bottas.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk