F1.sk F1.sk

Ricciardo: Chcem zostať v Renaulte, ak ...
zdroj: TASR

Ricciardo: Chcem zostať v Renaulte, ak ...

Pre Renault nie je tohtoročná sezóna vôbec jednoduchá, ale Daniel Ricciardo aj napriek tomu tvrdí, že tento ročník zdôraznil jeho lásku k F1.

Austrálsky sedemnásobný víťaz veľkých cien opustil po posledných pretekoch v roku 2018 Red Bull a na dva roky sa upísal francúzskej stajni s kontraktom v hodnote viac ako 50 miliónov dolárov. Renault mal veľké ciele, jeho ambíciou bolo skončiť v tabuľke konštruktérov na štvrtom mieste, hneď za tímami tzv. veľkej trojky. 

Namiesto toho však skĺzol dozadu. Ricciardo aj napriek tomu tvrdí, že sa stále cíti dobre a svoje rozhodnutie neľutuje. Dokonca by v tíme rád pokračoval aj po skončení zmluvy v prípade, že v nasledujúcej sezóne preukáže dostatočné zlepšenie.

„Či chcem zostať? Áno, pretože v ideálnom prípade sa dostaneme na vyššiu úroveň,“ uviedol v rozhovore pre BBC Sport

„Chcel som sem prísť. Nemal som v pláne, že po dvoch rokoch odídem niekde inde. Viem, že si to ľudia stále myslia, ale naozaj chcem, aby to v tomto tíme fungovalo a mohol som tu ostať,“ povedal Ricciardo.

Renault minulý rok pohodlne skončil na štvrtom mieste v pohári konštruktérov, ale v tejto sezóne, do konca ktorej ostáva sedem veľkých cien, figuruje na piatej pozícii. Frustrácia je možno o to väčšia, že pred nimi je McLaren, ktorému dodávajú motory. 

Regresia - a kontrast s prekvapujúcim pokrokom v McLarene - viedla k sklamaniu a značnému tlaku v tíme, ale Ricciardo nečakal, že táto sezóna bude jednoduchá. 

„Nechcem znieť negatívne, ale vzhľadom na to, že každý víkend končíme približne na šiestom mieste si myslím, že máme väčšie ciele a stále nie sme tam, kde chceme byť,“ myslí si. 

„Áno, občas nám niečo nevyjde tak, ako sme to očakávali. Preto musíme veľa pracovať, ale na to som pripravený. Stále je to pre mňa príjemná zmena, zmenil som prostredie, spoznal nových ľudí, a to ma posúva vpred,“ uzavrel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk