F1.sk F1.sk

Seidl: Masi robí senzačnú prácu
zdroj: McLaren

Seidl: Masi robí senzačnú prácu

Šéf tímu McLaren, Andreas Seidl, tvrdí, že riaditeľ pretekov Formuly 1, Michael Masi, robí senzačnú prácu. Ten sa dostal do úlohy po náhlej smrti Charlieho Whitinga v predvečer Veľkej ceny Austrálie a na tomto poste by mal zotrvať najmenej do konca tejto sezóny.

Počas pretekov v Taliansku bol víťaz Charles Leclerc napomenutý čierno-bielou vlajkou, čo je pomyslená žltá karta, zatiaľ čo penalizácie boli udelené Sebastianovi VetteloviLance Strollovi a Alexandrovi Albonovi

Šéf McLarenu bol ohromený tým, ako sa Masi zhostil svojej úlohy. „Myslím si, že odvádza skvelú prácu. Riaditeľ pretekov, vzhľadom na to, že je vo funkcii len krátko, robí senzačnú prácu. Spôsob, akým komunikuje s tímom, a to, že je otvorený mnohým nápadom, je veľmi dobrý,“ uviedol Seidl pre racer.com.

„Aj v rozhodnutiach komisárov už nachádzame konštantnosť, a to je dôležité. Vždy budú rozhodnutia, ktoré sú kontroverzné, ale z môjho pohľadu nevidím nič, na čo by som sa mohol naozaj sťažovať,“ pokračoval. 

Podľa jeho slov je aj čiernobiela vlajka dobrou myšlienkou. „Je to nadviazanie na otvorenú diskusiu, ktorá sa uskutočnila medzi riaditeľom pretekov, tímami a FIA. Spôsob, ako sa s ňou zaobchádzalo, bol podľa môjho názoru dobrý.“

Jedným z bodov rozhovoru bola aj kvalifikácia na Veľkú cenu Talianska, kde sa v Q3 až sedem jazdcov časovo nezmestilo do druhého meraného pokusu. Seidl je presvedčený, že tímy sa môžu dohodnúť na riešení, ktoré tomu v budúcnosti zabránia.

„V diskusiách medzi tímami je veľa zdravého rozumu. Nikto nebol spokojný s tým, čo sa stalo, ale určite sa nájde spravodlivé riešenie. Prekvapilo ma, že sa to celé zameralo len na Carlosa Sainza, pretože podľa mňa v tom bolo zapojených všetkých deväť pretekárov. Som rád, že neboli uložené tresty, ale do budúcnosti sa tomu musíme vyhnúť,“ uzavrel Seidl.

Najnovšie z kategórie: Michael Masi

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk