F1.sk F1.sk

Hamilton: Nebezpečenstvo, ktoré v F1 stále trvá, je šokujúce
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Nebezpečenstvo, ktoré v F1 stále trvá, je šokujúce

Úradujúci šampión, Lewis Hamilton, tvrdí, že zaoberať sa nebezpečenstvom, ktoré na jazdcov vo Formule 1 číha, ho stále zraňuje. O to viac, že pred mesiacom pri havárii v belgickom Spa prišiel o život pretekár F2, Anthoine Hubert.

Hamilton bol jedným z mnohých, ktorí v tom čase na sociálnych sieťach vyjadrili svoje pocity. Pre jednotku tímu Mercedes to však nebola prvá takáto skúsenosť. Aj v roku 2014 bol na trati, keď sa pri nehode ťažko zranil Jules Bianchi, ktorý následne zraneniam podľahol. Navyše v roku 1994, keď jazdil na motokárach, bol taktiež svedkom toho, ako jeho súper Daniel Spence havaroval, pričom tiež zomrel. 

„To bol dôvod, prečo som sa vtedy so svojimi pocitmi podelil na sociálnej sieti. Už som to zažil,“ uviedol Hamilton pre Motorsport

„Dokopy som to zažil trikrát a je to niečo, čo človeka zasiahne. Neviem, aké to bolo pre ostatných pretekárov, ale mňa to hlboko zasiahlo. Po zvyšok dňa a večer som bol ako bez duše, nemohol som zaspať, pretože som neveril tomu, čo sa v ten deň stalo,“ povedal. 

„Myslím si, že naša myseľ pracuje nadčasy, snaží si zvyknúť na realitu. Tento rok sme stratili Charlieho Whitinga, v máji nás opustil Niki Lauda, ale svet ide ďalej a mne je ľúto, že taký je život,“ dodal Brit. 

Hamilton prostredníctvom sociálnych sietí po Hubertovej smrti vyjadril sklamanie z toho, že mnohí ľudia neuznávajú riziká, ktoré všetci jazdci musia akceptovať. 

„Podľa mňa je to všeobecný názor. Ľudia, ktorí sa prídu pozrieť na veľkú cenu, očakávajú, že sa budú baviť. Niektorí z nich ani neuvažujú nad tým, že je to nebezpečný šport, takže sa môže niečo stať. V živote berieme veľa vecí za samozrejmosť, dokonca aj ja. Je to len spôsob, ako sme naladení. Viete, vždy keď prídem za našimi inžiniermi a nasadnem do monopostu, som si vedomý toho, že moje dni môžu byť spočítané,“ uzavrel Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk